Kent ve Başkan

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Mersin Büyükşehir Belediyesi  ‘Bocce Turnuvası’ düzenliyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi  ‘Bocce Turnuvası’ düzenliyor.
38 views
04 Mayıs 2024 - 15:57

MERSİN BÜYÜKŞEHİR ENGELLERİ SEVGİYLE AŞIYOR

BÜYÜKŞEHİR’DEN ORTOPEDİK ENGELLİLERE YÖNELİK BOCCE TURNUVASI

ORTOPEDİK ENGELLİLERİN YAŞAM KALİTESİNİ ARTIRACAK ETKİNLİK

 

Açtığı sosyal merkezlerle özel gereksinimli bireylerin hayatlarına dokunan ve gelişimlerine katkı sunan Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘10- 16 Mayıs Engelliler Haftası’ kapsamında ‘Bocce Turnuvası’ düzenliyor. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı organizasyonunda 15 Mayıs’ta yapılacak olan, 12 yaş ve üzeri yüzde 40’ın üzerinde ortopedik engelli sağlık kurulu raporu bulunan özel gereksinimli bireylerin katılımına açık olan turnuvaya, 7 Mayıs’a kadar ücretsiz bir şekilde başvuru sağlanabiliyor. 

 

 

 

Açtığı sosyal merkezlerle özel gereksinimli bireylerin hayatlarına dokunan ve gelişimlerine katkı sunan Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘10- 16 Mayıs Engelliler Haftası’ kapsamında ‘Bocce Turnuvası’ düzenliyor. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı organizasyonunda 15 Mayıs’ta yapılacak olan, 12 yaş ve üzeri yüzde 40’ın üzerinde ortopedik engelli sağlık kurulu raporu bulunan özel gereksinimli vatandaşların katılımına açık olan turnuvaya ücretsiz bir şekilde başvuru sağlanabiliyor.

 

Yenişehir İlçesi’nde yer alan Engelsiz Yaşam Parkı’nda düzenlenecek turnuvada, özel gereksinimli bireylerin hem topluma daha çok karışıp sosyalleşmeleri, hem de yaşam kalitelerinin artırılması ile ilgili farkındalık oluşturulması amaçlanıyor. Özel gereksinimli çocukların el, göz ve beyin 3’lü koordinasyonunun gelişmesine destek olan spor dalı, aynı zamanda çocukların özgüvenlerinin gelişmesine de fayda sağlıyor. Sağlık kurulundan alınan rapor eşliğinde Engelsiz Yaşam Parkı’na giderek başvuruların şahsen yapıldığı turnuvanın son başvuru tarihi ise 7 Mayıs.

 

Demir: “Turnuvaya, yüzde 40 ve üzeri ortopedik engeli olan herkes katılabilir”

Engelsiz Yaşam Parkı Sorumlusu Betül Demir, Bocce Turnuvası’nın 15 Mayıs’ta yapılacağını belirterek, “Daha önceki yıllarda da bu turnuvayı düzenledik ve katılımcılarımız çok keyif aldı. Turnuvamıza yüzde 40 ve üzeri ortopedik engeli olan tüm vatandaşlarımız katılım sağlayabilirler. Onların sosyalleşmeleri adına çok güzel bir aktivite oluyor. Aralarında güzel bir rekabet gelişiyor ve çok keyifli dakikalar geçiriyorlar. Onlar keyiflenince, biz de çok mutlu oluyoruz” ifadelerini kullandı.

 

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.