Kent ve Başkan

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Kazım Kurt: “Biz, Eskişehirspor’un hakkını yedirmemek için mücadele ediyoruz”

Kazım Kurt: “Biz, Eskişehirspor’un hakkını yedirmemek için mücadele ediyoruz”
310 views
22 Mart 2023 - 17:59

Kazım Kurt: “Biz, Eskişehirspor’un hakkını yedirmemek için mücadele ediyoruz”

 

Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) 06.10.2021, 20.10.2021 ve 27.01.2022 tarihlerinde dilekçe göndererek Eskişehirspor’un hakkını arayan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, gönderdiği bu dilekçelere TFF’den cevap alamadı.TFF’ye gönderdiği tüm dilekçelerde 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu’na göre bilgi-belgelerin gönderilmesini isteyen Başkan Kurt, TFF’den cevap alamayınca, Bilgi Edinme Üst Kurulu’na itiraz etti, itiraz reddedilince de ‘Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu’na izafeten Adalet Bakanlığı’na Ankara 3. İdare Mahkemesinde dava açtı.Davayı kazanan Başkan Kurt, TFF’ye yeni bir dilekçe yazarak dilekçelerinde talep ettiği bilgi ve belgelerin tarafına ivedi olarak gönderilmesini istedi. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Kurt, “Biz, Eskişehirspor’un hakkını yedirmemek için mücadele ediyoruz” dedi.

 

Eskişehirspor’un deplasmanda oynadığı Amedspor maçının ardından 6 Ekim 2021’de Türkiye Futbol Federasyonu’na dilekçe göndererek Eskişehirspor’un hakkını arayan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, TFF’ye bir takım sorular sormuş, hakem ve gözlemci raporlarının örneklerini talep etmişti.

Başkan Kazım Kurt, Bucaspor maçı sonrasında 20 Ekim 2021 tarihinde TFF’ye dilekçe göndererek, yine hakem hatalarıyla Eskişehirspor’a yazık ettiklerini ifade etmişti. Dilekçesinde özellikle maça Trabzon bölgesinden hakem atanmasının iyi niyetli olmadığını belirten Başkan Kurt, önceki dilekçesinde sorduğu soruların yanıtlarını merakla beklediğini söylemişti.

Bu dilekçelerine cevap alamayan Başkan Kurt, 27 Ocak 2022 tarihinde TFF’ye yeni bir dilekçe göndererek, Eskişehirspor’a karşı meydana gelen hakem hatalarının ‘bilerek ve isteyerek yapılıp yapılmadığı’ hakkındaki sorularının cevaplanmasını istedi. Dilekçesinde TFF’ye yasalar gereğince cevap verme yükümlüğü olduğunu hatırlatan Başkan Kurt, aynı dilekçede TFF’ye şu soruları yönlendirdi.

 

“1) Maçlara hakem atamaları elektronik ortamda mı yoksa elle yazılarak mı yapılmaktadır?

2) Atamalar yapılırken hangi ölçütler dikkate alınmaktadır?

3) Amedspor – Eskişehirspor müsabakasının hakem ve gözlemci raporlarının örneğinin tarafıma gönderilmesi mümkün müdür?

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.