Kent ve Başkan

“BIRAKTIĞINIZ ENKAZ YİRMİ YILDA TEMİZLENEMEZ!”

“BIRAKTIĞINIZ ENKAZ YİRMİ YILDA TEMİZLENEMEZ!”
385 views
12 Mart 2022 - 16:52

 

Mart Ayı Meclis Toplantısı’nda konuşan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, hibe araç alımına karşı çıkan AKP’li meclis üyelerine kendi dönemlerini hatırlattı. “Geçmişte belediye başkanının altına verilen hibe aracı sorgulamayanların ‘Sen kamyoneti niye aldın?’ diye sorması abesle iştigal” diyen Başkan Bozkurt: “Bıraktığınız enkaz 20 yılda temizlenemez” ifadelerini kullandı.

Esenyurt Belediyesi’nin Mart ayı ikinci meclis toplantısı, 10 Mart Perşembe günü gerçekleşti. 18 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda, belediyeye yapılmak istenen hibe araç alımının AKP’liler tarafından eleştirilmesi, Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un tepkisini çekti. Esenyurt Belediyesi’nin hibe araca ihtiyacı olmadığını ileri süren AKP’lilere, kendi dönemlerinde yapılan hibe araç alımlarını hatırlatan Başkan Bozkurt: “Geçmiş yıllarda belediye başkanının makam arabasının hibe olduğunu herhalde unuttunuz. Şu an hacizde olan, benim kullanamadığım araç hibe edildi. Şu an zannediyorum en az 6 milyon lira değeri vardır. Belediye başkanının altına verilen aracı sorgulamayan bir grubun gelip burada ‘Sen kamyoneti niye aldın?’ diye sorması bence abesle iştigal. Değerli arkadaşlar, bıraktığınız enkaz 20 yılda temizlenemez” şeklinde konuştu

 

“GEÇMİŞTE VERDİĞİNİZ ZARARIN KATBEKAT FAZLASINI VERİYORSUNUZ”

Bağışta bulunan firmanın illiyet bağını inceleyeceklerini belirten AKP’lilerin, bağış yapanı da bağışı kabul eden görevliyi de zan altında bıraktığına dikkat çeken Bozkurt: “Bize katkı sunmak isteyen bir grubun araç hibe etmesini engelleyecek beyanlarda bulunmanızı anlayamıyorum. Öyle bir hale getiriyorsunuz ki bir şeyi hibe etmek isteyen insanlar on defa düşünecekler. Zaten yapmak istediğiniz şey de bu. Yazıktır, Esenyurtlular bunu izliyor, görüyor. Kimsenin bireysel çıkarı yok, hiçbir memurumuz, bürokratımız kendi çıkarı için bir şey yapmıyor. Esenyurtluların çıkarına bir hibeyi kabul etmeye çalışıyoruz. Bunun nesini tartışıyoruz? Varsa bir yanlış, deyin ki hayır bu yanlıştır, hibeyi kabul etmiyoruz. Ama bunu böyle çekip uzatmak, bağışlayanı da bağış alanı da zan altında bırakmak hakikaten çok yanlış. Yapmayın bunu. Gereksiz sübliminal mesajlarla bağış yapmak isteyen insanları caydırıcı beyanlarda bulunmanız, Esenyurt Belediyesi’ne geçmişte verdiğiniz zararın katbekat fazlasını veriyor. Bir kamu kuruluşuna, bir firmanın ya da bir kişinin bağış yapmasının nasıl bir sakıncası var?” ifadelerini kullandı.
Hibe araç alımını öngören madde, konuşmaların ardından gerçekleşen oylamada “oy birliği” ile kabul edildi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.