Kent ve Başkan

Rektör Köse, Sektör Temsilcilerini Ağırladı

Rektör Köse, Sektör Temsilcilerini Ağırladı
235 views
12 Mart 2022 - 15:12

Rektör Köse, Sektör Temsilcilerini Ağırladı

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) tarafından düzenlenen farklı alanlardan temsilcilerin katıldığı program, Çiğli Merkez Yerleşkesinde gerçekleşti.

İzmir’in sorunlarını farklı sektörlerin bakış açısından ele alan buluşmanın ev sahipliğini Rektör Prof. Dr. Saffet Köse yaptı. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’in katıldığı buluşmada üniversite rektörleri, protokol üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile iş insanları ve akademisyenler yer aldı.

“Üniversiteler ile İş Dünyası Arasındaki Duvarlar Ortadan Kalktı”

İzmir’in bir üniversiteler şehri olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Vali Yavuz Selim Köşger, bilişim alanında atılacak adımlarda akademi ile iş dünyasının birlikte çalışması gerektiğini söyledi. İzmir’de ülkeniz en önemli üniversitelerinin yer aldığını söyleyen Vali Köşger: “Şehrimizde dokuz üniversite var. Sabah bir üniversitemizin girişimcilik ekosistemine yönelik bir buluşmasındaydık ve güne öyle başladık. Şimdi yine değerli bir üniversitemizin buluşması ile günü bitiriyoruz. Gelinen noktaya bakıldığında özellikle bilişim sektöründe İzmir’in ilk sırada yer alması oldukça memnuniyet verici bir durum. Bu sonuç için üniversitelerimizi kutluyorum ama bu yetmez. Hedefimiz dünyada ilk sıralara yükselmek olmalıdır.

Bu konuda üniversitelere önemli görevli düşüyor. Diğer taraftan iş dünyasının da akademinin ürettiklerini hayata geçirmek gibi bir görevi var. Son yıllarda akademi ile iş dünyası arasındaki mesafenin kaybolduğunu, tarafların ördükleri duvarların da yok olduğunu görüyoruz. Artık akademi konuyu belirlerken sektörün taleplerini dikkate alıyor. Sayfalarca tez ya da proje yapıp arşive kaldırmak yerine bunu nasıl uygularız sorusuna cevap arıyor. İş dünyası da burada üretilen içeriğe kayıtsız kalmıyor. Birliktelik tabii olarak bir sinerji ortaya çıkarıyor. Ben hem üniversitelerimizin hem de iş dünyamızın birlikte çalışma konusundaki çabaları için taraflara şükranlarımı sunuyor, daha fazlasını beklediğimizi ifade ediyorum” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.