Kent ve Başkan

“Manisa’daki binaların denetimini yapacağız”

“Manisa’daki binaların denetimini yapacağız”
207 views
12 Mart 2023 - 0:25
     Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya başkanlığında ilçe belediyelerinin temsilcilerinin katılımıyla, olası bir deprem öncesinde alınabilecek önlemler masaya yatırıldı. Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile Manisa Büyükşehir Belediyesi arasında yapılacak protokol ile Manisa’daki binaların denetimleri yapılarak, yapı stokunun kontrolü sağlanacak.
    Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya başkanlığında, ilçe belediyelerinin temsilcilerinin de katılımıyla depreme ön hazırlık toplantısı yapıldı. Kahramanmaraş’ta yaşanılan depremin ardından belediyeler ile nasıl bir işbirliği yapılacağı üzerine bir toplantı gerçekleştirildi. Manisa’daki binaların depreme dayanıklılığı açısından Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi işbirliği ile yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunulan toplantının ardından bir çalıştay yapılmasında fikir birliğine varıldı.
    Manisa Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu’nda yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, gündemlerinde deprem olduğunu belirterek, “Türkiye çapında birçok büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyeleri çeşitli çalışmalara başladı. Bizler de ne yapabiliriz diye içimizde tartışıyoruz. Manisa Celal Bayar Üniversitesi İnşaat Fakültesi’yle konu üzerine bir süredir tartışıyoruz. Konuları birkaç madde olarak belirledik. Sizleri de bu konular üzerine toplantıya çağırdık, sizlerin de fikirlerini alalım istedik. Biz Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile yaptığımız toplantı sonrasında başkanımızı da bilgilendirdik. Vatandaşlardan yoğun bir şekilde binalarının depreme dayanıklı olup olmadığına dair soru var. Vatandaşların bu konularda bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi gerekiyor.
     Üniversitemiz ile yapacağımız çalışma sonrasında Manisa’daki binaların zemin, zeminin dayanımı, binanın yapım yılı, kolon kiriş sistemi, projenin belediyede bulunan projesiyle uyumlu olup olmadığı, yerinde yapılacak denetim ile donatı durumunun projedeki durumuyla örtüşüp örtüşmediği konusunda kabaca bir incelemeyi üniversitemiz gerçekleştirecek. Önümüzdeki hafta üniversitemizle protokol imzalayacağız
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.