Kent ve Başkan

Kent Dayanışma Ağı ve Kentiz.biz platformu tanıtıldı

Kent Dayanışma Ağı ve Kentiz.biz platformu tanıtıldı
166 views
29 Kasım 2023 - 9:28

Kent Dayanışma Ağı ve Kentiz.biz platformu tanıtıldı

İzmir’de afet koordinasyonu için örnek güç birliği

İzmir’de Kent Dayanışma Ağı ve Kentiz.biz platformu kuruldu. Tanıtım toplantısında konuşan Başkanı Tunç Soyer, ortak akla ve dayanışmanın önemine değinerek, “Amacımız her tür felakette ve bugün ülkemizde kitleselleşen yoksullukla mücadelede birlikte hareket etmek. Dayanışma yaşatır” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in dirençli bir kent yaratma hedefi doğrultusunda bir adım daha atıldı. Kentlilik bilinci ve dayanışma kültürünün geliştirilmesi, afet, yoksulluk gibi kent sorunlarının çözümü konusunda yerel yönetimle sivil toplum kuruluşlarının birlikte çalışmasını sağlayacak Kent Dayanışma Ağı ve Kentiz.biz platformu İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde yapılan toplantıyla tanıtıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ev sahipliğinde yapılan toplantıya bürokratlar ve sivil toplum kuruluşları, odalar ile derneklerin temsilcileri katıldı.

Soyer: “Yaşasın dayanışma”

Kentte bulunan sivil kuruluşların, kentin afet planının vazgeçilmez bir parçası olduğunu belirten Başkan Tunç Soyer, “Bu anlayışla yaptığımız toplantılarda aldığımız kayıtlar çerçevesinde, İzmir’de kamu yararına çalışan sivil kuruşlar ile İzmir Dayanışma Ağı’nı oluşturduk. Amacımız, bu kentte ve kent dışında yaşanacak her tür felakette ve bugün ülkemizde kitleselleşen yoksullukla mücadelede, birlikte hareket etmek. Biliyorum ki İzmir Kent Dayanışma Ağı Afet Koordinasyon Planı’nda çok önemli bir yeri olan Mahalle Afet Gönüllüleri çalışmasına büyük destek olacak. Artık hepimiz biliyoruz ki; afet olduğu andan itibaren ilk saatler, canlarımızın kurtarılması açısından çok önemli ve yardım ekipleri gelinceye kadar sokağımızda ve mahallemizde yapabileceğimiz çalışmalar var. Bu nedenle kentimizde Mahalle Afet Gönüllülerini ne kadar çok artırabilirsek, İzmir’de olası bir afette o kadar hızlı ve etkili müdahale yapma imkanına ulaşabiliriz. İzmir Kent Dayanışma Ağı sayesinde; Covid-19 pandemisinden bu yana tüm afetlerde belediyemizin yanında olan ve bizlerle dayanışma içerisinde bulunan sivil kuruşlar ile ‘bu henüz başlangıç’ diyerek mücadeleyi artıracağız. Tıpkı Ernesto Che Guevara’nın dediği gibi; ‘Dayanışma halkların inceliğidir’. Biz de diyoruz ki; dayanışma yaşatır, yaşasın dayanışma” diye konuştu.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.