Kent ve Başkan

Kariyer yolculuğu başlıyor

Kariyer yolculuğu başlıyor
238 views
14 Ekim 2023 - 11:59

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden gençlere bir destek daha

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentteki istihdam oranını artırmak için önemli bir adım daha attı. İşveren ile işgücünü bir araya getirmek için www.kariyerimiz.com.tr adlı site kurdu. Kentin kariyer sitesi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 6 Ekim Cuma günü Tarihi Havagazı Fabrikası’nda yapacağı tanıtım toplantısının ardından hizmete sunulacak.

Kentte refahı büyütme ve adil paylaştırma hedefi doğrultusunda işgücü potansiyelini attırmak, kalifiye eleman yetiştirmek üzere hizmet veren İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası bu kez işveren ile işgücünü “www.kariyerimiz.com.tr” sitesinde bir araya getirecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin istihdamı geliştirme ve destekleme çalışmaları kapsamında “www.kariyerimiz.com.tr”un oluştuğunu ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Seçim vaatlerimde de dediğim gibi ‘Devlet babaysa, biz ana olmalıyız.’ Eğitim ve istihdamdan mağdur olanlara karşı biz sorumluluk duyuyoruz. Küçük gibi görünebilir ama attığımız adım büyük ve anlamlı” dedi.

Site 6 Ekim’den itibaren aktif olarak kullanılabilecek

2017 yılından itibaren işveren ile iş gücünü bir araya getiren İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası, İstihdamı Geliştirme ve Destekleme Birimi’nin yaptığı bölgesel analizler, sektörel araştırmalar ve iş gücü piyasasının talepleri doğrultusunda “www.kariyerimiz.com.tr” sitesi kuruldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı işbirliği ile hayata geçirilen site; tanıtım toplantısının ardından aktif olarak kullanılabilecek. Bu sayede, iş dünyası ile iş arayışı olan kişilerin daha verimli ve etkili bir şekilde bir araya gelmesi sağlanacak.

Meslek öğretip istihdam yaratıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, işsizliğin azaltılması ve genç işgücünün ekonomiye kazandırılması amacıyla başlattığı Meslek Fabrikası projesiyle yılda ortalama 10 bin kişiye hizmet veriyor. Doğrudan istihdama yönelik olan, sürekli güncellenen ve 215 farklı branşta açılan kurslar farklı sektörlerdeki ara eleman ihtiyacını karşılıyor. Barista kursundan bisiklet onarımı ve tamirine, topraksız tarımdan kaynak kursuna kadar farklı alanlarda mesleki ve teknik kurslara katılanlar Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaya sahip oluyor. 13 olan kurs merkezi sayısını FikrimİZ birimiyle birlikte 37’ye çıkartan Büyükşehir Belediyesi, Meslek Fabrikası İstihdamı Geliştirme ve Destekleme Birimi ile her yıl kurslardan mezun olan binlerce kişiyi işe yerleştiriyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.