Kent ve Başkan

İzmir siyasetinde deprem! TDP İl Başkanı Metin Çağrı istifa etti!

İzmir siyasetinde deprem! TDP İl Başkanı Metin Çağrı istifa etti!
129 views
06 Eylül 2022 - 23:08

 

 

İzmir siyasetinde istifa depremi yaşandı. Türkiye Değişim Partisi İzmir İl Başkanı Metin Çağrı, İl yönetim kurulu üyeleri ve 12 ilçe başkanı ile birlikte istifa etti.

 

Türkiye Değişim Partisi İzmir İl Başkanı Metin Çağrı, TDP İzmir İl Başkanlığı’nda gerçekleştirdiği basın toplantısı ile istifa etti.

 

İzmir İl Başkanı Çağrı, İl yönetim kurulu üyeleri ve 12 ilçe başkanı ile birlikte istifa ettiklerini açıkladı.

 

İstifa açıklamasında ‘Demokratik Sol Parti’deki siyasi hayatım sonrası Türkiye Değişim Hareketi’nde çalışmalara katıldığım yıllardan bu güne kadar tüm imkan ve olanaklarımla çeşitli kademelerde görev aldığım ve 31 Temmuz 2021 tarihinde İzmir İl Başkanlığı olağan seçimi ile yetki aldığım İl Başkanlığım görevimden gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum’ ifadelerini kullandı.

 

ÇAĞRI İLE BİRLİKTE 12 İLÇE BAŞKANI DA İSTİFA ETTİ

 

Kendisi ile birlikte 12 ilçe başkanının da istifa ettiğini açıklayan Metin çağrı, ‘İl yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımdan ve 12 İlçe başkanı arkadaşlarımla birlikte istifa ediyoruz. İstifa eden arkadaşlarımız Bayındır İlçe Başkanı Cenk Dolu, Bayraklı’dan Yeliz Turan, Buca’dan Haşim Şar, Güzelbahçe Laçin Çelik, Karabağlar’dan Özcan Demir, Karşıyaka’dan Ömer Dereli, Kiraz’dan Asuman Gökçen, Menderes’ten Mahmut Yıldırım, Seferihisar’dan Özlem Gündüz, Selçuk’tan Reyhan Dağlı, Tire’den Vural Şahin, Urla’dan İrem Bengi Eken arkadaşımız toplam 12 ilçe başkanımız benimle birlikte istifa ediyorlar.’ dedi.

‘SİYASİ MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRMEYE DEVAM EDECEĞİZ’

 

Bundan sonraki süreçte siyasi hayatına devam edip etmeyeceği sorusuna yanıt veren TDP İzmir İl Başkanı Metin Çağrı, ‘Şimdilik il başkanlığı görevimi bırakıyorum. Bundan sonra daha gür bir sesimizle halkın sorunlarını çözümleyebilecek, önerilerimiz üzerine çalışabileceğimiz, en demokratik ortamlarda ülkemize çözümler üretmek arzusu ile çalışacağız. Doğma büyüme İzmirli bve 35 yıllık İnşaat Mühendisi deneyimim ve birikimim ile üst kademelerde yöneticilik yapabilecek ortamlarda bulunmak arzusundayım. Tüm kamu yatırımlarının karşılaştığı felaketler sonrası üç bakanın sürekli aynı söylem ve pansuma çözümler üretmesi yerine kalıcı çağdaş yaşam alanları yaratılması mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.’ şeklinde yanıt verdi.

 

‘İZMİR’DE UYGULANMASI GEREKEN PLANLARIMIZ VAR’

 

İzmir’in deprem sonrası çarpık kentleşme ve altyapı sorunlarının çözümü ile ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine Metin Çağrı, ‘İzmir 3 büyük köy kent gibi bir imarlaşma hataları ile dolu. Çok sıkışık kentleşme var. Yapılan yan yollar yetersiz durumda. Çevreyolları tıkanmaya başlamış durumda. Havaalanından çıkıp buraya gelmeye çalıştığınızda üç tane alt geçitten geçtiğimiz zaman bunalım yaşıyorsunuz. Yapılan raylı sistemlerde hat hataları var. Şu anda çağdaş bir kent olarak göremiyoruz izmir’i. İlçeler arası bağlantı yolları çok yetersiz mesela. Bunlarla ilgili İzmir’de uygulanması gereken planlarımız var. Bunları ilerleyen günlerde daha ayrıntılı günlerde daha detaylı sizle paylaşmak için bir arada olacağımızı düşünüyorum’ ifadelerini kullandı.

 

‘ÇAĞDAŞ BİR İZMİR İÇİN PROJELER YARATMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

 

İzmir ile ilgili var olan çalışmalarını sürdüreceğini vurgulayan Metin Çağrı, ”Ben yapı denetim şirketi sahibi olarak yetkili olduğum yaklaşık 1200 tane inşaatın sorunsuz imarlaşması ile ilgili kapasitem var. Fakat siyasi bir yönetici pozisyonunda yer almam durumunda İzmir’in tamamını planlamak için söz söyleme hakkını elde edeceğim. Onun için en demokratik ortamlarda en uygun koşullarda İzmirliye çözüm üretmek ve Çağdaş bir İzmir üzerine projeler yaratmak için çalışmaya devam edeceğim” diyerek siyasi kariyerine devam edeceğini söyledi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
POPÜLER FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.