Kent ve Başkan

GEKA’DAN Büyükşehir ve Tarımsal Güçbirliği’ne Eğitim Desteği

GEKA’DAN Büyükşehir ve Tarımsal Güçbirliği’ne Eğitim Desteği
220 views
18 Aralık 2023 - 10:21

 

  Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Muğla Tarımsal Güçbirliği’nin “Kooperatifçilik” ve “Kooperatiflerde belge düzeni ve muhasebe eğitimi” konularındaki başvuruları GEKA tarafından kabul edildi.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Muğla Tarımsal Güçbirliği İşletme Kooperatifi GEKA’ya “Kooperatifçilik” ve “Kooperatiflerde belge düzeni ve muhasebe eğitimi” konularında başvuruda bulundu. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin “Kooperatiflerde belge düzeni ve muhasebe eğitimi” konusundaki başvurusu kabul edildi.Başvuru sonrasında Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı teknik personeline 3 gün eğitim verilecek. Eğitimin içeriği Kooperatiflerde Muhasebe, Raporlama ve Denetim, Kooperatiflerde Bütçeleme, Finansal Tabloların Analizi ve Faaliyet Raporu, Finansal Okur yazarlılık olacak.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kurulan Muğla TarımGüçbirliği İşletme Kooperatifi’de “Kooperatifçilik” konusunda GEKA’ya başvuruda bulundu ve kabul edildi. GEKA’nın desteklediği eğitim ise; Kooperatiflerin Kuruluş ve Ana Sözleşme İşlemleri, Ortakların Hak ve Yükümlülükleri, Kooperatiflerin Üst Örgütlenmesi, Kooperatiflerde Muhasebe, Raporlama ve Denetim ve Kooperatiflerde Bütçeleme, Finansal Tabloların Analizi ve Faaliyet Raporu başlıklarında olacak. Alınan eğitimler sonucunda Muğla Tarım Güçbirliği İşletme Kooperatifi ortaklarının potansiyeli ve gelişiminin artması hedefleniyor.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.