Kent ve Başkan

Gediz’i Evsel Atıksulardan Koruyoruz

Gediz’i Evsel Atıksulardan Koruyoruz
87 views
08 Eylül 2023 - 10:32
MASKİ, 389 Milyon Metreküp Atıksuyun Arıtımını Yaptı
   Doğanın korunması için çevreci tesislerini başarıyla işleten MASKİ Genel Müdürlüğü, Manisa Merkez ve ilçelerinde bulunan 20 atıksu arıtma tesisiyle evsel nitelikli atıksuların deşarjını doğaya zarar vermeden yapıyor. 2014 yılında kurulan MASKİ Genel Müdürlüğü’nün 340 Milyon TL yatırım yaparak yeni atıksu arıtma tesisleri inşa ettiğini ve il genelindeki atıksu arıtma tesislerinin işletme bedelinin ise 323 Milyon TL olduğunu ifade eden MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, bu güne kadar toplamda 389 Milyon metreküp atıksu arıtımının yapıldığını söyledi.
   Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, çevreci projeleriyle örnek olmaya devam ediyor. MASKİ Genel Müdürlüğü kurulduğu 2014 yılından beri işlettiği Atıksu arıtma tesisleriyle evsel nitelikli atıksuların doğaya arıtılarak, sağlıklı bir şekilde salınımını sağlıyor. 340 Milyon TL yatırım yaparak yeni atıksu arıtma tesisleri inşa eden MASKİ Genel Müdürlüğü, 20 adet atıksu arıtma tesisini 323 Milyon TL bedel ile işletiyor. Atıksu arıtma tesislerinin işleyişi hakkında bilgiler veren MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, 2014 yılından bu yana il genelinde toplamda 389 Milyon metreküp atıksu arıtımının yapıldığını ifade etti.
Ana amacımız Gediz ve Bakırçay’ı beslemek
   Gediz ve Bakırçay havzalarının korunması için kurum olarak sistemli bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, “İl genelinde 20 adet atıksu arıtma tesisimiz var. Bu tesislerde günde 135-140 bin metreküp arasında arıtım gerçekleştiriyoruz. Genel Müdürlüğümüzün kurulduğu yıl olan 2014 yılında sorunlu tesisler devraldık. Bu tesislerin revizyonunu ya da yeniden imalatını gerçekleştirerek işler hale getirdik. Manisa’mızdan geçen Gediz ve Bakırçay Nehirleri küresel ısınma ve iklim değişikliği nedeniyle zaten olumsuz etkilendi. Bizim de tesisleri ilk işletmeye başladığımız günde beri ana amacımız Gediz ve Bakırçay’ı sağlıklı bir şekilde beslemek. Bu açıdan MASKİ olarak 20 tesisimizde arıtılan suyun Gediz ve Bakırçay’a verilmesi, bu nehirlerimizin korunması için büyük önem arz etmektedir” dedi.
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.