Kent ve Başkan

Destek Büyükşehir’den Üretim Çiftçiden

Destek Büyükşehir’den Üretim Çiftçiden
156 views
03 Aralık 2023 - 0:55

DESTEK BÜYÜKŞEHİR’DEN ÜRETİM ÇİFTÇİDEN’ PROJESİ YENİ ÜRETİCİLERLE BULUŞUYOR

BÜYÜKŞEHİR, SİLİFKELİ ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITTI

 

ÜRETİCİLER ALTERNATİF GEÇİM KAYNAKLARINA BÜYÜKŞEHİR İLE KAVUŞUYOR

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi kent genelinde hem üretim çeşitliliğini artırmak, hem de üreticilere alternatif geçim kaynağı sağlamak amacıyla lavanta fidesi dağıtmaya devam ediyor.

 

Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde lavanta fidesi dağıtımı ile atıl vaziyetteki alanlarda; ekonomik değeri yüksek, bakım maliyeti az, iç ve dış pazar talebi yüksek, aromatik bitki grubundan lavanta üretiminin hem teşviki, hem de yaygınlaştırılması hedefleniyor. Bu kapsamda Büyükşehir ekipleri, Silifkeli üreticilere Silifke İtfaiye Amirliği önünde lavanta fidesi dağıttı.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hayata geçirdiği ‘Destek Büyükşehir’den Üretim Çiftçiden’ projesini büyütmeye ve yeni üreticilere ulaşmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi; kent genelinde üreticilere hem alternatif geçim kaynakları sağlayıp yeni iş sahaları oluşturmak, hem de bölgedeki ürün desenini çeşitlendirip tarım alanlarından maksimum düzeyde fayda sağlayabilmek adına aromatik bitki gruplarından lavanta fidesi dağıtıyor. Büyükşehir ekipleri bu kez Silifkeli üreticilere lavanta fidesi dağıttı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.