Kent ve Başkan

Büyükşehir’den Foça’ya büyük yatırım

Büyükşehir’den Foça’ya büyük yatırım
61 views
12 Ağustos 2023 - 9:00

 

Büyükşehir’den Foça’ya büyük yatırım

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Foça Bağarası Yeni Sanayi Sitesi Projesi’nin temel atma töreninde konuştu. Büyükşehir’in son dört yılda Foça’ya yaptığı toplam yatırım tutarının 605 milyon lirayı bulduğunu söyleyen Soyer, “Bunu övünmek için söylemiyorum. Sadece bütün zor koşullara rağmen bu yatırımlara devam edeceğimizi belirtmek istiyorum. Bu, Belediyemizin son dört yılda her bir Foçalı için yaklaşık 18 bin liralık yatırım yaptığı anlamına geliyor” dedi.

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Foça Bağarası Yeni Sanayi Sitesi temel atma törenine katıldı. Foça Belediyesi tarafından esnafın daha modern ve sağlıklı iş koşullarına kavuşması amacıyla yapılan proje için düzenlenen buluşmada Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcıları Bülent Kuşoğlu, Hasan Efe Uyar, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Foça Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sedat Özdemir, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, siyasi partilerin temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve Foçalılar yer aldı.

 

“İzmirlilerin geleceği için yatırımlarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Türkiye, Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında çok ciddi bir ekonomik kırılmanın eşiğinde. Üstümüze boca edilen zam yağmuru, artan vergiler, hayat pahalılığı ile kötü yönetimin vebalini, şimdi 86 milyon hep birlikte ödüyoruz. Böyle bir manzara karşısında eli kolu bağlı bekleyecek halimiz yok. Şartlar ne olursa olsun… Umutsuzluğa, yılgınlığa kapılmak bizim sözlüğümüzde yok. Olağanüstü zor koşullara rağmen İzmirlilerin geleceği için yatırımlarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz. Foça Belediyemizin kaynaklarıyla, 15 milyon liralık bir yatırımla kurulacak bu yeni sanayi sitesi, biliyorum ki Bağarası ve Foça’nın refahını daha da büyütecek. Gençlerimiz için yeni istihdam sahaları açacak. 2 bin 870 metrekarelik alanda, 21 iş yerinden oluşan yeni sanayi sitesiyle, ilçemizde hizmet veren esnaf kardeşlerimiz modern ve huzurlu bir siteye kavuşacak. Dahası, eski sanayi yapılarının yerinde oluşturulacak rekreasyon alanıyla Bağarası mahallemiz yepyeni bir kamusal alana sahip olacak. Bu ekonomik darboğaz içerisinde esnafımızın rekabet gücünün artacak olması hepimizi mutlu ediyor” dedi.

 

“Foça’mız, İzmir’imiz her şeyin en güzelini hak ediyor”

Foça’nın İzmir’in en değerli ilçelerinden biri olduğunu belirten Başkan Soyer, “Ama biliyoruz ki Foça sadece deniz kıyısından ibaret değil. Bugün bulunduğumuz Bağarası Mahallesi, Foça’yı ve İzmir kent merkezini besleyen çok önemli bir yerleşim yerimiz. Son derece önemli bir tarım havzamız. Şimdi sizlere buradan bir kez daha söz veriyorum. İzmir Büyükşehir Belediyemiz, Foça Belediyesi’yle birlikte Bağarası’ndaki yatırımları büyütmeye hız kesmeden devam edecek. Bağarası’nda yaşayan her kim varsa, esnafı, sanayicisi, çiftçisi ve işçisiyle, belediyemiz olanaklarından tıpkı kıyı bölgelerindeki vatandaşlarımız kadar faydalanacak. Bu söylediklerimin kanıtı Foça’da bugüne kadar Büyükşehir Belediyemizin yaptığı yatırımlardır. Son dört yılda ilçemize belediyemiz eliyle yapılan toplam yatırım tutarı 605 milyon lirayı buldu.

Bunu övünmek için söylemiyorum, sadece bütün zor koşullara rağmen bu yatırımlara devam edeceğimizi belirtmek istiyorum. Bu, Belediyemizin son dört yılda her bir Foçalı için yaklaşık 18 bin liralık yatırım yaptığı anlamına geliyor. Bunun içinde arıtma tesisleri, atık su ve yağmur suyu inşaatı, Foça Kalesi platformları, sıcak asfalt, sathi kaplama gibi birçok hizmetimiz var. İmkanlarımız arttıkça, bu yatırımları daha da artırmakta kararlıyız. Çünkü Foça’mız, İzmir’imiz her şeyin en güzelini hak ediyor. İçinde bulunduğumuz ekonomik koşullar altında işbirliği ve dayanışma içinde olmak her zamankinden daha anlamlı hale geldi. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına girerken, atalarımızın 100 yıl önce, birlik ve beraberlikle nelerin üstesinden geldiğini çok iyi idrak ediyoruz. İnanıyorum ki bir arada durarak, birlikte hareket ederek altından kalkamayacağımız hiçbir güçlük yok” dedi

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.