Kent ve Başkan

Başkan Eriş, 4,5 yıllık çalışmaları muhtarlarla değerlendirdi

Başkan Eriş, 4,5 yıllık çalışmaları muhtarlarla değerlendirdi
187 views
19 Ekim 2023 - 11:54

 

   Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, 19 Ekim Muhtarlar Günü öncesi ilçedeki mahalle muhtarlarıyla gerçekleştirdiği buluşmada 4,5 yıllık çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin büyük destekleriyle şehrin geleceğini şekillendiren, altyapısı güçlü bir şehir olma yolunda ilerleten önemli çalışmalara imza attıklarını belirten Eriş, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne Ödemiş’in İller Bankası payından 330 milyon lira aktarıldığını buna karşılık İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Ödemiş’e 1 milyar 123 milyon liralık yatırım yaptığını belirterek Başkan Tunç Soyer’e teşekkür etti.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclisi üyeleri, Muhtarlar ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZSU yetkililerinin katıldığı toplantıda Başkan Eriş, önemli bilgiler paylaştı.

Ödemiş Belediyesi’nin giderek artan maliyetlere, derinleşen ekonomik krize, pandemiye ve yaşanan afetlere rağmen 4,5 yılda merkez ve kırsal mahallelerde 55 futbol sahası büyüklüğünde (408.109 metrekare) bir alanı kilit parke taşla kapladığını, üretim yollarında ise rekor düzenleme yaptığını aktaran Eriş, üretim yollarında yapılan 2880 kilometrelik düzenlemenin gidiş-dönüş Ödemiş-Elazığ arası kadar bir mesafeye denk geldiğini aktardı.

Ödemiş’in elektrik, doğalgaz, telekom, su ve kanalizasyon anlamında tarihte görülmedik düzeyde bir altyapı çalışmasına ev sahipliği yaptığını açıklayan Eriş, farklı kurumların kazıları nedeniyle yıpranan yolları yenilemek üzere var güçleriyle çalıştıklarını söyledi. Yüklenici firmaların çalışmaları tamamlayıp kabul işlemleri yapılıp belediyeye teslim etmeden müdahalede bulunma şansının olmadığını hatırlatan Eriş, 4,5 yılda 62.600 metrekarelik sıcak asfalt yaması ile makinelerle kazılan yolları elleriyle onardıklarını vurguladı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.