Kent ve Başkan

Bakan Nebati’nin “Dar gelirlileri düşünmedik” itirafına Erdoğan’dan tepki

Bakan Nebati’nin “Dar gelirlileri düşünmedik” itirafına Erdoğan’dan tepki
249 views
11 Haziran 2022 - 15:03

Cumhuriyet gazetesi, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati “Bu sistemden dar gelirliler hariç üretici firmalar, ihracatçılar kâr ediyorlar. Çarklar dönüyor” şeklindeki ifadesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kızdırdığını yazdı.

Selda Güneysu’nun haberinde Nebati’nin dar gelirlilerle ilgili açıklamasının dün gerçekleşen kabine toplantısında hararetli tartışmalara neden olduğu ifade edildi.

Haberde şu ifadeler yer aldı:

Erdoğan’ın, toplantıda, Nebati’ye, “iktidarın bugüne değin dar gelirliler ile ilgili çeşitli destek ve yatırımlar yaptığını, bu nedenle kendisinin açıklamasında bu yatırımların göz ardı edildiğini ve bu nedenle Nebati’nin sözlerine tepki gösterdiği” ileri sürüldü. Nebati’nin de açıklamayı “Erdoğan’ın tepkisi üzerine, kabine toplantısı devam ederken yapmak zorunda kaldığı” kaydedildi.

Nebati, açıklamalarının özellikle sosyal medyada tepki görmesinin ardından Twitter üzerinden bir değerlendirme yapmıştı. Bu değerlendirmede “Ekonomi politikalarımızın tasarlanma aşamasında asla göz ardı etmediğimiz temel konulardan biri de dar ve sabit gelirli vatandaşlarımızın gelir düzeyini artırmak, refah seviyesini yükseltmek ve bu doğrultuda gerekli uygulamalarla tedbirleri ivedi bir şekilde hayata geçirmektir” şeklinde görüşler yer almıştı.

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet, Independent Türkçe

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.