Kent ve Başkan

57. CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU BASIN DUYURUSU

57. CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU BASIN DUYURUSU
217 views
09 Nisan 2022 - 13:06

57. CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU BASIN DUYURUSU

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı’nca 14 Nisan 2022 günü Manisa-Altınova- Ayvalık (Marina) etabı (5.Etap) Ayvalık İlçesinde son bulacak olan 57. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu güzergâhı konusunda İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığınca alınacak tedbirler kapsamında;
14 Nisan 2022 Perşembe günü yapılacak Manisa-Ayvalık etabı Ayvalık ilçemiz sınırları içerisinde bulunan E-87 Çanakkale-İzmir Yolu; Altınova Otogar Kavşağı, Altınova 2.Işıklar Dönel Kavşağı, Altınova 1.Işıklar Kavşağı, Kazan Kavşağı, Sarımsaklı Kavşağı ve uygun noktalarda mesafe ve yol durumları göz önüne alınarak aşamalı ve kısmi olarak 11:00- 16:00 saatleri arasında İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile müşterek çalışma ile Ayvalık istikameti karayolu trafiğe kapatılacaktır. Ayvalık istikametine gitmek isteyen araçlar için alternatif güzergah olarak Altınova Mahallesi içerisinden Altınova 2.Işıklar Döner Kavşak noktasına yönlendirme yapılarak bu noktadan kontrollü geçişler verilerek Çakmak Köyü Yolu ve Mutlu Köyü üzerinden Ayvalık Şehir Merkezine yönlendirmeler sağlanacaktır.
Ayrıca Küçükköy (Sarımsaklı) Mahallesi güzergah tedbirleri kapsamında, 14 Nisan 2022 Perşembe günü 11:00-16:00 saatleri arasında, E-87 Karayolunun Küçükköy Kavşağı- Küçükköy istikameti, Sarımsaklı Bulvarı ve aynı istikamete (Sarımsaklı Yönü) devam edecek katılım yolları araç trafiğine kapatılacaktır. Sarımsaklı Bulvarı-Ateksan Kavşağı sonrası devam eden yolun bölünmemiş kısmı, Sarımsaklı Bulvarı ve Mareşal Fevzi Çakmak Bulvarı üzerinde bulunan tüm ara sokak yolları dahil Sarımsaklı Bulvarına çıkan tüm katılım yolları trafiğe kapatılacaktır. Alternatif güzergah olarak iç kesimlerden Hürriyet Caddesi ve Atatürk Bulvarından yönlendirilerek, Sarımsaklı Bulvarı-İzmir istikametine katılım sağlanacaktır.
E-87-Çanakkale-İzmir yolunu kullanan araçlar için, yarışın ilçemiz sınırına girmesine son yarım saat kala, yol Sarımsaklı Kavşağı noktasından araç trafiğine kapatılacaktır. İzmir istikametine gidecek araçlar için alternatif Kozak Köy Yolu yönlendirmeleri yapılacaktır.
Ayvalık İlçesinden Küçükköy-Köyiçi Mevkine gitmek isteyen araçlar için, E-87 Karayolu üzerinden Eski Köy Yoluna (Küçükköy) ve Çöplük Yoluna yapılacak olan yönlendirmeler ile sağlanacaktır.
Sarımsaklı istikametinden Ayvalık İlçe girişi İnönü Caddesi Çamlık Lakadan Marina kavşağına kadar E-87 Karayolu üzerinde bulunan ilçe girişi, İzmir bağlantı yolu, Sokul Kavşağı üst kısmı, Karayolları Kavşağından Marina kavşağına kadar Atatürk Bulvarı ilçe meydanı yakınlarında bulunan otobüs duraklarından Marina kavşağına kadar olan bölgeler etkinlik bitene kadar araç trafiğine tamamen kapatılacaktır.
Ayvalık ilçesi girişi Atatürk Bulvarı, Kırlangıç Kavşağı ve otobüs durakları arası trafiğe açık olacak, ancak Sarımsaklı Bulvarı trafiğe kapalı olacaktır. Kırlangıç kavşağından Sarımsaklı istikametine gidecek araçlar E-87 istikametine yönlendirilecektir.

15 Nisan 2022 Cuma günü Edremit İlçesinde düzenlenecek olan Edremit-Akçay- Eceabat Etabı (6. Etap ) Akçay Cumhuriyet Meydanından başlayacak etkinlik için İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından alınacak tedbirler kapsamında;
Akçay Mahallesi Cumhuriyet Meydanından Turgut Reis Caddesi Cumhuriyet Bulvarı ve Akçay Kavşğına kadar olan cadde, sokak ve katılımlar saat 08.30’dan itibaren bisiklet kafilesinin geçişleri tamamlanana kadar araç trafiğine kapatılacaktır.
D/550-06 Çanakkale Karayolu Çanakkale İstikameti Organize Kavşaktan itibaren Çanakkale İl sınırına kadar tüm kavşak ve katılımlar uygun noktalarda mesafe ve yol durumları göz önüne alınarak aşamalı ve kısmi olarak 09:00-10:00 saatleri arasında karayolu trafiğe kapatılacaktır. Organize Kavşakta oluşturulan kapama noktasında oluşabilecek trafik yoğunluğunu en aza indirebilmek amacıyla, Akçay istikametine gidecek veya Edremit istikametine gitmek isteyen araçlar için Organize kavşaktan eski Çanakkale yoluna yönlendirilerek Zeytinli Köprüsünü kullanmaları sağlanacaktır. Organize kavşakta oluşabilecek trafik yoğunluğu için bir önceki kavşaklar olan Hastane Kavşağı, Lukoil Kavşağı, Öğretmen Evi Kavşağı, Otogar Kavşağı, İda Kavşağı, Kadıköy Kavşağı ve Kipa Kavşaklarında kısmi yavaşlatama ve yönlendirme faaliyetleri yapılacaktır.
E-87 Edremit-Çanakkale Devlet Karayolu üzerinde Edremit istikameti trafiğe açık olacaktır. Edremit İlçesine Çanakkale İstikametinden gelen araçların ise Yeni Mahalle kavşağından kontrollü olarak geçişine izin verilecek, 15 Nisan 2022 Cuma Günü 09:30-10:00 saatleri arasında geçişe kapatılacaktır.
Bisiklet kafilesinin Akçay Kavşağından Çanakkale istikametine geçişleri tamamlanana kadar kısa süreliğine Yeni Mahalle Kavşağı Edremit İstikametine araç trafiğine kapatılacaktır.
Edremit İlçesinde yolların kapalı olduğu saatlerde ise Çanakkale istikametine gidecek araçların Balıkesir-Edremit ve Çanakkale-Yenice yolunu kullanmaları gerekecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 08.04.2022

 

BALIKESİR VALİLİĞİ

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.