Kent ve Başkan

2023-24 Öğretim yılı ile ilgili izlenimlerim..

2023-24 Öğretim yılı ile ilgili izlenimlerim..
414 views
24 Eylül 2023 - 12:25

Menderesimiz de 58 okulda 12 502 öğrencimiz ve 882 öğretmeninizle ders başı yaptık.

Ülkemizin geleceği için çocuklarımız ve onların aldığı eğitim çok önemli. Bu konuda her zaman eğitimin yanındayım.

Sosyal dayanışma anlayışıyla adımlarımızı atarak yeni eğitim-öğretim yılında ihtiyaç sahibi öğrencilerimize kırtasiye, çanta vb desteği verdik. Diğer taraftan okulların tadilat, yenileme giderlerine katkıda bulunduk, Okul Aile birliklerine destek verdik. Üniversiteye giden evlatlarımıza burs ve diz üstü bilgisayar desteği verdik.. Menderes  ilçemizde çeşitli maddi sebeplerden dolayı eğitimine devam edemeyen veya devam etmekte zorluk yaşayan öğrencilerimiz için var gücümüzle çalışıyoruz. Yaptığımız bu çalışmalarla eğitimde fırsat eşitliğini desteklemeye devam edeceğim.”

Sevgili Hemşirelerim Bu çerçevede; yerel yönetimler alanında her yıl neredeyse sürekli tekrarlana eğitimin sorunlarına duyarlı projeler geliştirmek yasa ve mevzuat kapsamında hem öğrenci ve Ailelerine hem de okul ve eğitimcilerimize yönelik destek programlarını hayata geçirmek çok önemlidir Bu konuda Menderes Belediyesinin düzenli ve ele tutulur bir çalışması maalesef yoktur bu önemli bir eksikliktir.

Bu konuyu sadece öğrenci ve okul boyutunda ele almak yeterli değildir Mendereste her yaştan yurttaşımızın bilgi, beceri ve yetkinliklerinin artırılması da eğitim faaliyetleri bir amacıdır belediyenin asli görevlerinden biridir.

Özelikle Genç ve kadın nüfusa yönelik mesleki eğitim kurslarının temel hedef; eğitimlerin belirli bir disiplin ile  sertifikalandırılması ve çalışanların niteliğinin arttırılarak çalışma hayatına katılmalarını sağlamaktır. Bu çerçevede düzeyli bir eğitim programında hayata geçirmek gerekmektedir..Sizlerin desteği ile İnşallah göreve geldiğim de üzerinde duracağım en önemli konulardan biriside budur.

Sağlıcakla kalın.

 

Mustafa AKIN

Menderes İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi

Belediye Başkan Aday Adayı

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.