Kent ve Başkan

Trakya Belediyeler Birliği Yönetimi Toplandı

Trakya Belediyeler Birliği Yönetimi Toplandı
189 views
17 Eylül 2020 - 22:36

 

Trakya Belediyeler Birliği aylık olağan yönetim kurulu toplantısı Birlik Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya Başkan Albayrak ile birlikte, Birlik Encümen Üyeleri Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Büyükkarıştıran Belediye Başkanı Ertuğrul Çamlıca, Büyükçekmece Belediyesi Meclis Üyesi Coşkun Tanış ve Birlik Müdürü Cemal Ogün Kürümoğlu katıldı.

TÜM BELEDİYE BAŞKANLARIMIZI KUTLUYORUM

Birlik Başkanı Kadir Albayrak toplantının açılışında yaptığı konuşmada, “Öncelikle çok değerli yönetim kurulu üyelerimize hoş geldiniz demek istiyorum. Trakya Belediyeler Birliği olarak yeni dönemimizde çalışmalarımız hız kazandı. Yerel yönetimlerimize hizmet anlamında, çok önemli çalışmalara imza atmak hedefiyle yolumuzda emin adımlarla ilerliyoruz. İlk olarak iletişim ve koordinasyonumuzun artması adına tüm üye belediye başkanlarımızaziyaret programı gerçekleştirdik.Bu çerçevede büyük veya küçük ölçekli her bir belediyelerimizene kadar fazla değer verdiğimizi ve onları önemsediğimizi göz önüne sermiş olduğumuza değinmek istiyorum. Başkanlarımıza, ekibimize göstermiş oldukları ilgi ve yakınlıkları için ayrıca teşekkür ediyorum. Birlik olarak hayata geçirmeyi hedeflediğimiz birçok projemiz ve çalışma programımız bulunmakta. Bu anlamda belediyelerimizin vizyonlarını genişletmek ve ulusal veya uluslararası tüm platformlarda çalışmalarına katkılar sağlamak adına çabamız ve arayışlarımızı sürdürüyoruz.Pandemi sürecinin azalması ve hatta sona ermesi, Birlik ve belediyelerimizin yolunun daha da açılması adına şuanda en büyük dileğimiz. Sağlık açısından dünyayı tehdit eden bu sıkıntılı dönemin belediyelerimize negatif etkileri olmaya devam ediyor. Tüm belediye başkanlarımızı çoğunlukta vatandaş odaklı hizmetleri için kutluyorum.” dedi.

PROGRAMLANAN ETKİNLİK ÇALIŞMALARI GÖZDEN GEÇİRİLDİ

Birliğin 2020 ve 2021 yıllarına ait faaliyet programı kapsamında oluşturulan konular maddeler halinde değerlendirildi.

Trakya Belediyeler Birliği organizasyonu ile düzenlenecek olan, “Proje Hazırlama Kampı” ve “Başkanlar Buluşması” programları ile ilgili son güncellemeler yönetim kurulu ile paylaşıldı.

Trakya Belediyeler Birliği ve Türkiye Belediyeler Birliği paydaşlığında gerçekleştirilecek olan “Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı” konusu ve Birliğin 2021 yılı yatırım planı ve çalışma programı hakkında da bilgi alışverişinde bulunuldu.

Trakya Belediyeler Birliği tarafından üye belediyelere katkı sunmak amacıyla gerçekleştirilecek olan bilimsel çalışmalardeğerlendirilmek üzere masaya yatırıldı.

Belediye başkanları ile iletişimi güçlendirmeye yönelik üye belediyelere gerçekleştirilen ziyaret programları, Trakya turizm rotası, sınır ötesi işbirliği çalışmaları vegenel eğitim çalışmaları da toplantıda değerlendirildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
POPÜLER FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.