Kent ve Başkan

ŞOFÖRLER EĞİTİMDEN GEÇECEK

ŞOFÖRLER EĞİTİMDEN GEÇECEK
241 views
19 Şubat 2020 - 17:26

 

BÜYÜKŞEHİR, TOPLU TAŞIMANIN SİVİL AYAĞINDA İYİLEŞTİRMELER YAPMAYA HAZIRLANIYOR

KOOPERATİF VE ODALARA BAĞLI ŞOFÖRLERE “YOLCU TAŞIMA KİMLİK KARTI”

Toplu taşımanın sivil ayağında iyileştirmeler yapmak ve kaliteyi artırmak için çalışmalarına devam eden Mersin Büyükşehir Belediyesi, kooperatif ve odalara bağlı şoförlere eğitim vermeye hazırlanıyor. Mart ayında başlayacak eğitimin ardından sınavda başarılı olan şoförlere “Yolcu Taşıma Kimlik Kartı” verilecek.

Eğitim öncesinde Ulaşım Dairesi Başkanı Ersan Topçuğlu, Zabıta Dairesi Başkanı Fuat Tuğluoğlu, İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, kooperatif ve oda temsilcilerinin katılım sağladığı bir toplantı düzenlendi ve izlenecek yol haritası belirlendi.

MERSİN/ (FOTOĞRAFLI)

Toplu taşımanın sivil ayağında iyileştirmeler yapmak ve kaliteyi artırmak için çalışmalarına devam eden Mersin Büyükşehir Belediyesi, kooperatif ve odalara bağlı şoförlere trafik, halkla ilişkiler, ilk yardım gibi konulardaeğitim eğitim vermeye hazırlanıyor.

2 Mart 2020 tarihinde verilmeye başlanacak eğitim öncesinde Ulaşım Dairesi Başkanı Ersan Topçuğlu, Zabıta Dairesi Başkanı Fuat Tuğluoğlu, İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, kooperatif ve oda temsilcilerinin katılım sağladığı bir toplantı düzenlendi. Gerçekleştirilen toplantıda, kooperatif ve oda temsilcileri ile fikir alışverişinde bulunularak, ulaşımda uygulanması planlanan bazı kararlar alınıp, izlenecek yol haritası belirlendi.

Toplantıya katılan tüm kooperatif ve oda başkanları, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in yönlendirmeleri ile Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından verilecek eğitimden duydukları memnuniyeti dile getirip, Başkan Seçer’e teşekkürlerini iletti.

Sınavda başarılı olan şoförlere “Yolcu Taşıma Kimlik Kartı”

Eğitim öncesinde şoförlerin adli sicil yönünden herhangi bir sıkıntısının veya AMATEM’den uyuşturucu bağımlılığının olup olmadığının tespiti yapılacak ve uygun olan şoförler eğitime alınacak.

Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek eğitimde, toplu taşımanın sivil ayağında görev yapan şoförlere trafik, halkla ilişkiler, ilk yardım gibi konulardabilgi verilmesi planlanıyor. Eğitim ve düzenlenecek sınavda başarılı olan şoförlere “Yolcu Taşıma Kimlik Kartı” verilecek.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
POPÜLER FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.