Kent ve Başkan

“SEÇİMDE SÖYLEMLER VARDIR, GERÇEKTE EYLEMLER KAZANACAK”

“SEÇİMDE SÖYLEMLER VARDIR, GERÇEKTE EYLEMLER KAZANACAK”
107 views
17 Eylül 2020 - 22:33

 

Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu, Başkan Adayı Av. Mustafa Çetin’inadayları tanıttığı kokteylde meslektaşlarıyla bir araya geldi.Gecenin hafızalara kazınan en önemli cümlesi Av. Mustafa Çetin’in “Seçimde söylemler vardır, gerçekte eylemler kazanır. Gerçeklerle buluşacağımız bir seçim olsun”temennisi oldu.

Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu;Yönetim, Disiplin ve Denetleme Kurulu ile Türkiye Barolar Birliği Delege Adayları’nın Başkan Adayı Av. Mustafa Çetin tarafından takdim edildiği coşkulu bir aday tanıtım kokteylinde bir araya geldi. Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu’nun geçtiğimiz seçimde yaşadığı talihsizlikten sonra yeniden birlik ve beraberlikle iş başında olduğunu hatırlatan Başkan Adayı Av. Mustafa Çetin’in konuşması;“Peki, nasıl bir Baro?” sorusuyla başlayıp, vaatlerinin bir kısmının yer aldığı önemli açıklamalarla devam etti.

“Gençleri dinleyen bir Baro”

Genç Avukatlar Meclisi’ni kuran ve Genç Ofisleri açanların Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu olduğunu hatırlatan Başkan Adayı Av. Mustafa Çetin; “Türkiye’de bir ilk olan ve hâlâ genç meslektaşlarımıza hizmet veren Genç Ofis Projesi, Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu tarafından hayata geçirildi. Yeni dönemde aidat indirimleriyle başlayacak olan hizmetlerimiz, birçok konuda yan yana yürüyeceğimiz gençleri dinleyerek devam edecek.” dedi.

“Şiddet gören, tacize uğrayan tüm öteki gruplarının yanında bir Baro”

Şiddet gören, tacize uğrayan kadınlarımıza ve çocuklarımıza sahip çıkan bir Baro olarak yola devam etmek istediklerini dile getiren Av. Mustafa Çetin, kurullarında yer alan adayların bu yolda önemli çalışmalarda bulunan deneyimli avukatlardan seçildiğini ifade etti. Çetin; temel haklar konusunda önemli bir kazanım olan İstanbul Sözleşmesi’nin ilk imzasının ülkemizde atıldığını ve bu konuda taviz vermeden devam edilmesi için Kadın Hakları, Çocuk İstismarı ve Aile İçi Şiddet Komisyonlarında çalışan deneyimli ekibiyle birlikte daha fazla hukuki kazanım için yılmadan çalışacaklarının altını çizdi.

 

“Çevre katliamlarına son veren bir Baro”

Söylemlerin değil, eylemlerin önemli olduğunu hatırlatan Başkan Adayı Av. Mustafa Çetin; sadece söylemleriyle doğayı koruyacaklarına dair vaatlerde bulunmadıklarını, aynı zamanda seçim kampanyalarının tamamında asgari düzeyde kullanmaya çalıştıkları basılı materyalleri geri dönüşümlü kağıtlar ve dijital ortam üzerinden yürütmeye çalıştıklarını hatırlattı.

“Hayvan dostlarımızı yasalarla koruyan bir Baro”

HAYTAP’tave birçok Hayvan Hakları Komisyonu’nda çalışan deneyimli adaylarla birlikte en hassas oldukları konulardan birinin de kendilerini koruyamayan ve bizlerin sevgisine ihtiyacı olan küçük dostlarımız olduğunun altını çizen Başkan Adayı Av. Mustafa Çetin, “Hayvan dostlarımıza sahip çıkıp yasalarla korunmalarını sağlamak adına mücadele eden bir baro olacağız.” dedi.

“Türkiye’nin aydınlık yüzü İzmir için bir Baro”

Şeffaf, birlikte ve hiçbir siyasi görüşün nemalanmadığı, gündemin esiri olmayan, kendi gündemini yaratan tek bir baro için Cumhuriyetçi Avukatların taptaze bir enerjiyle yola devam ettiklerini belirten Çetin’in konuşmasının son satırbaşları ise şu şekildeydi: “Ülke, barolar, yargı ve avukatlar olarak zor günlerden geçiyoruz. Pandemi, Baroların bölünmesi, ekonomik sıkıntılar, mavi vatan, Libya ve Suriye gibi konuların olduğu bir ortamda her şeyin birlik ve beraberlikle çözüleceğine inanıyoruz. Bu düşünce sadece söylemlerimizde değil aynı zamanda eylemlerimizle bir bütün oluşturacak. Bu seçimde şeffaf, birlikte ve gündemin esiri olmayan bir yönetim yüzü göreceksiniz.” diyerek yanlarında olan tüm meslektaşlarına teşekkür etti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
POPÜLER FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.