Kent ve Başkan

Milas Belediyesi,temiz bir çevre oluşturmak için önemli çalışmalara imza attı.

Milas Belediyesi,temiz bir çevre oluşturmak için önemli çalışmalara imza attı.
85 views
12 Haziran 2023 - 8:16

BAŞKAN TOKAT; “BİLİNÇLİ, ÇEVREYİ VE DOĞAYI KORUYAN BİR BELEDİYEYİZ…”

 

Milas Belediyesi, son 4 yılda hayata geçirdiği projelerle doğayı korumak, yaşanabilir temiz bir çevre oluşturmak için önemli çalışmalara imza attı.

Çevre ve doğayı korumak için geri dönüşüm ve sıfır atık konularına önem veren Milas Belediyesi, temiz çevre kavramını vatandaşlara benimsetmek amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalarına aralıksız devam etmekte, Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde yürütülen çalışmalarla da ivme kazandırmaktadır.

“Bilinçli, çevreyi ve doğayı koruyan bir belediye olarak biliyoruz ki doğayı korumanın temelinde yaşamımızı sürdürdüğümüz, parçası olduğumuz çevreyi korumak büyük önem taşımaktadır.” diyerek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; temiz bir Milas, temiz bir doğa, bilinçli bir toplum oluşturmak için yapılan çalışmaları şöyle sıraladı:

“İlçemiz genelinde çeşitli noktalara yerleştirdiğimiz toplama ekipmanları vasıtasıyla ambalaj atıkları kaynağında ayrı toplanarak lisanslı tesislere gönderilmektedir. Böylelikle ambalaj atıkları geri dönüştürülmekte sonuç olarak hem çevrenin korunmasına katkı sağlanmakta hem de kaynak israfının önüne geçilmektedir.

ATIK TEKSTİL GİYSİ KUMBARASI…

Tekstil atıklarının ayrı toplanması için lisanslı bir firma ile sözleşme imzalanarak Milas genelinde 150 noktaya kumbaralar yerleştirilmiş olup; toplanan tekstil atıklarının, malzeme türü ve kalitesine göre ayrıştırılarak tekrar hammadde olarak kullanılması suretiyle geri dönüştürülmesi sağlanmaktadır.

Ayrıca bitkisel atık yağ, atık pil, atık ilaç vb. atıklar için çeşitli noktalara toplama ekipmanları yerleştirilerek kaynağında ayrı toplanması sağlanmaktır. İlçemizde bu ve benzeri ayrı toplanan atıklar, geri dönüştürülmekte ya da mevzuatın öngördüğü şekilde bertaraf edilmesi için lisanslı tesislere teslim edilmektedir.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.