Kent ve Başkan

Kiracılara Müjde

Kiracılara Müjde
931 views
25 Mayıs 2020 - 15:25

Kira yardımı başvurusu e-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Ancak e-Devlet sizi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı başvuru portalına yönlendiriyor. Bu portalda tüm bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Eğer yanlış bilgi verecek olursanız mutlaka bundan sonra olacak olan yardım ödemelerinden faydalanmanızı önü kesilmiş olacak. Kira yardımı alabilmek için pek çok kişinin asılsız bilgi doldurduğu ve ihtiyacı olmadığı halde kira yardımı başvurusu yaptığı öğrenildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum konu ile alakalı açıklamalar yaparken öncelikle tüm kira yardımı başvurusu yapacak olan kişilerin mutlaka gerçek manada ihtiyaç sahibi olması gerektiğine işaret etti.

KİRA YARDIMI BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR?

Devletten kira yardımı nasıl alınır sorusu ile internette arama yapan kullanıcılarımıza şunu belirtmeliyiz. Devletimizden kira yardımı alabilmek için fakirlik belgesine ihtiyacınız var. Eğer fakirlik belgeniz var ise:

KİRA YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

BURADAN KİRA YARDIMI BAŞVURUSU YAPABİLİRSİNİZ

Buradaki linke tıkladıktan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sitesine yönlendirileceksiniz. İlk sayfada açılan kısımda “Tüzel kişilik ve Kendim İçin” seçeneği var. Kira yardımı talep ettiğiniz kirada oturduğunuz eviniz ise “Kendim İçin” seçeneğine basın. Eğer dükkân ve işletme için kira yardımı alacaksanız “Tüzel kişilik” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Tüm bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra sağ alt kısımda bulunan “İleri” seçeneğine basın. Karşınıza gelen sayfada yardım talepleri var. Burada arama yaparak “Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması” seçeneğini buluyoruz. Oradan sonra ise başvurumuza devam ediyoruz ve başvuruyu sonlandırıyoruz. Ancak burada verilecek olan kira yardımı sadece evini kentsel dönüşüme verecek olan kişiler için geçerlidir. O sebeple eğer kentsel dönüşüm ile alakanız yok ise lütfen makaleye devam edin.

BAKAN KURUM AÇIKLAMA YAPTI!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum konuya ilişkin açıklamalarda bulundu: Riskli ve rezerv yapı alanlarında muhtelif sebeplerle dönüşüm projesi bitmediği için evini alamayan vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması adına kira yardımını 36 aydan 48 aya çıkarıyoruz” bilgisini paylaştı.

KİRA YARDIMI YAPAN DİĞER KURUMLAR!

Kira yardımı yapan kurum sadece Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı birimler olan Sosyal Hizmetler Vakıfları vardır. Bu vakıflar her Kaymakamlıkta bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlıdır. Bu nedenle eğer kiranızı ödemekte gerçekten zorlanıyorsanız buralara başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca belediyelerin ilgili birimlerine başvuru yaparsanız kira yardımı alabilme ihtimaliniz yüksek.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.