Kent ve Başkan

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu basın açıklaması

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu basın açıklaması
240 views
11 Mart 2023 - 12:39

İzmir Kamuoyuna;

Millet İttifakı’nın 2 Mart 2023 tarihinde yapılan toplantısından sonra 6 Mart 2023 tarihi arasında daha önceden varılan mutabakat çerçevesinde yürütülen tartışmalar sırasında Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener ve İYİ Parti akıl almaz iftiralar ve hakaretlere maruz kalmıştır.

Bu tartışmalar esnasında ortaya atılan en adi iftiralardan biri de “İYİ Parti ve Meral Akşener’in gizlice AKP ile görüşerek Millet İttifakı’nı bozmak istiyor” iftirası idi.

Ne yazık ki bu iftirayı atanlardan biri de İzmir’de yayınlanmakta olan bir gazeteydi.

Sayın Meral Akşener’in Başdanışmanı ve İzmir Milletvekilimiz olan Sayın Aytun Çıray, Pazartesi günü Millet İttifakı liderlerinin “Kazanacak ekibi” oluşturması ile varılan uzlaşmadan sonra, iftiralara örnek teşkil eden ilgili gazetenin adını vermeden, basın özgürlüğü ile açıklanması mümkün olamayan ve aslının olup olmadığı hiç araştırılmamış olan “AK-ŞENER” manşetini örnek göstererek bir twitle “Sayın Meral Akşener’e aşağıdaki gibi iftira atanlardan özür bekliyorum” yazmıştır.

Bunun üzerine kendilerine doğrudan bir çağrı olmadığı halde “özel ilgiye mazhar” bu gazete buraya almaktan hicap duyacağımız sözlerle bu defa da “Bizim özür dileyecek hiçbir şeyimiz yok, biz halkı kandırmadık. Sen özür dileyeceksin. Sen bu halktan menfaat devşirdin” diyerek, kendisinin halktan hangi menfaatleri devşirdiği esasen kamuoyunca malumları olan bu şahsiyetler bu defa da Sayın Çıray’a saldırmışlardır.

İYİ Parti İzmir İl Başkanlık Divanı söz konusu had bilmez, hakaretamiz yazı ve söylemleri gündemine almış ve kesinlikle kabul edilemez bulmuştur. Bu üslup İzmir’e ve İzmirlilere asla lâyık değildir. Millet İttifakı’nın birliğine aşırı hassasiyet gösteren biz İYİ Partililer Genel Başkanımıza ve onun Başdanışmanı’na yapılan bu hakaretleri şiddetle kınıyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

İYİ Parti İzmir İl Başkanlık Divanı a.

Sinan Bezircilioğlu

İYİ Parti İzmir İl Başkanı

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.