Kent ve Başkan

HUKUK VE DEMOKRASİ KATLEDİLDİ

HUKUK VE DEMOKRASİ KATLEDİLDİ
131 views
11 Mayıs 2019 - 12:17

Ege Kent Konseyleri Birliği yaptığı yazılı açıklamada Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul seçimleriyle ilgili verdiği karara tepki gösterdi. Ege Kent Konseyleri Birliği Dönem Sözcüsü Hamit Mumcu imzalı açıklamada, “İktidarın baskısı ve yönlendirmesi ile YSK’nın İstanbul Büyük Şehir seçimlerini iptal etmesi, demokrasi tarihimize utançla kazınacak kara bir leke olarak geçmiştir” denildi. 

HUKUK VE DEMOKRASİ KATLEDİLDİ

Mumcu açıklamasında, “Üçüncü sınıf demokrasilerde bile görülmeyecek biçimde halkın iradesinin gasp edilmesi, ülkemizde hukuka ve adalete olan inanca büyük bir darbe vurmuştur.Demokrasi söylemleriyle ve sandıkla iktidara gelmiş olan AKP yönetimi, bu kararı ile seçimle iktidardan gitmek istemediğini açık biçimde ülkeye ve dünyaya ilan etmiştir. Bugün yerelde olan yarın genel seçimlerde de karşımıza çıkacaktır. Artık ülkemizde hukukun ve demokrasinin tanınmadığı yeni bir dönem başlamıştır” ifadelerini kullandı. 

HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK

“İnsanlık tarihinde kentler, demokrasi ve medeniyetin ortaya çıktığı ilk yerlerdir” denilen açıklamada, “Bu anlamda yerel yönetimler, kentlilerin yaşadığı çevrenin yönetiminde söz sahibi olmak isteyen yurttaşlar için en önemli yönetim birimlerini oluşturmaktadır. Ancak ülkemizde bazı yerel yönetimler, halkın sorunlarının çözümünden çok sermaye ve yandaş çevrelere bir rant dağıtım merkezleri olarak görüldüğünden bırakılmak istenmemektedir.

Ege Kent Konseyleri Birliği olarak gelinen bu aşamada, halkın demokrasi talebinin daha güçlü biçimde yükseltilmesi gerektiğine inanıyoruz.  Umutsuzluğa kapılmadan, ülkemizde demokrasinin tekrar ayağa kaldırılması için tüm demokrasi güçleriyle birlikte mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.  HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK” ifadeleri yer aldı. 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
POPÜLER FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.