Kent ve Başkan

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ÇALIŞANLARININ KONAKLAMA SORUNU İÇİN ACİLEN HER TÜRLÜ ÖNLEM ALINMALIDIR

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ÇALIŞANLARININ KONAKLAMA SORUNU İÇİN ACİLEN HER TÜRLÜ ÖNLEM ALINMALIDIR
270 views
04 Nisan 2020 - 1:13

 

İzmir Milletvekili Ednan Arslan İzmir’de yaşanan Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü’nün son derece yanlış yaklaşımını kamuoyu ile paylaştı. Açıklamasında “Sağlık çalışanları bu salgın döneminde bir kişinin daha hayatını kurtarmak için gece gündüz demeden çalışmaktadır. Kendi hayatları gibi, birlikte yaşadıkları yakınlarının hayatı da risk altındadır. O yüzden sağlık çalışanlarımızın bu riskini en aza indirmek için gerekli ve yeterli konaklama imkanları yaratılmalıdır.” görüşlerine yer verdi.

Geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Belediyesinin sağlık çalışanlarının konaklaması için kiraladığı biri 40 diğeri 60 odalı otel için DEÜ Rektörlüğü’nden hiçbir kurumdan böyle bir talebimiz de yok ihtiyacımız da  yok açıklamasından hemen sonra DEÜ Başhekimliği tarafından sağlık çalışanlarına atılan mesaj tepkilere neden oldu.

Hastane çalışanlarına gönderilen mesajda; “Hastanemiz personeli tarafından Otel Dokuz Eylül’e yapılan konaklama taleplerinin kapasitenin üzerinde olması nedeniyle sadece PandemiSevisleri (Pandemi Poliklinik ve Y.B.dahil), Acil Servis, Anestezi Y.B.’da çalışan ve konaklama talebi olan tüm çalışanların başvuruları kabul edilebilmiş olup, bugün itibariyle isim listeleri otel görevlilerine teslim edilmiştir. Takip eden günlerde ilgili kriterlere sahip personelin başvuruları otel kapasitesine göre Otel Dokuz Eylül tarafından alınacak, ayrıca ilerleyen günlerde yeni oluşturulabilecek konaklama alanları da olabilecektir. Başhekimlik”

Arslan sözlerini sürdürerek;

“Anlaşılan odur ki İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü kendisini odasında izole ederek her yerin odası gibi izole ve güvenli olduğunu zannediyor.Başhekimlikten bu acil ihtiyaç için her hangi bir bilgi almadan siyasi bir tavırla İzmir Büyükşehir Belediyemizin bu desteğini red ederek bu günlerde çok ihtiyacımız olan sağlık çalışanlarımızı zerre kadar düşünmemiştir.

Ayrıca bizim de destek verdiğimiz bir öneri olan Valilik bünyesinde yer alan Termal Otel’in sağlık çalışanlarına tahsis edilmesi görüşü İzmir’de yayın yapan önemli basın kuruluşlarımızdan biri olan İz Gazete tarafında da gündeme taşınmıştır. Termal otel İzmir Valiliği tarafından derhal sağlık çalışanlarına tahsis edilmelidir.

Başhekimlik tarafından atılan bu mesaj doğru ise Sayın Rektör sağlık çalışanlarına bir açıklama borçludur.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
POPÜLER FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.