Kent ve Başkan

‘Circular 5. Ulusal Ulusal Çevre ve Sanat Etkinlikleri’nin lansmanı yapıldı.

‘Circular 5. Ulusal Ulusal Çevre ve Sanat Etkinlikleri’nin lansmanı yapıldı.
139 views
02 Temmuz 2024 - 13:11

CİRCULAR 5. ULUSAL ÇEVRE VE SANAT ETKİNLİKLERİ’ LANSMANI YAPILDI

CİRCULAR 5. ULUSAL ÇEVRE VE SANAT SERGİSİ ŞEMSA POZCU KÜLTÜR EVİ’NDE 1 AY BOYUNCA SANATSEVERLERİ AĞIRLAYACAK

 

Belediyesi’nin desteğiyle, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Mersin Şubesi’nin yürütücülüğünde, D5 Sanat Ortamı koordinatörlüğünde ve Yasemin Ülgen küratörlüğünde bu sene ‘toprak’ teması ile gerçekleştirilecek olan ‘Circular 5. Ulusal Ulusal Çevre ve Sanat Etkinlikleri’nin lansmanı düzenlendi. Lansmanda konuşmacılar etkinliklerin önemi ve içeriğine dair bilgiler verirken, daha önceki Circular Çevre ve Sanat Etkinliklerinin tarihsel gelişimi ve önemine değindi. Circular 5. Ulusal Çevre ve Sanat Sergisi’nin açılışı Şemsa Pozcu Kültür Evi’nde, sanatçıların ve konuşmacıların katılımı ile 8 Haziran 2024’de saat 18.00’de gerçekleşecek. Sergi 8 Temmuz’a kadar Pazar günleri hariç 13.00-18.00 saatleri arasında açık olacak.

 

 

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Mersin Şubesi’nin yürütücülüğünde, D5 Sanat Ortamı koordinatörlüğünde ve Yasemin Ülgen küratörlüğünde gerçekleştirilecek olan ‘Circular 5. Ulusal Ulusal Çevre ve Sanat Etkinlikleri’nin tanıtımı amacıyla lansman düzenlendi.

 

Mimarlar Odası Mersin Şubesi’nde gerçekleştirilen lansmana; Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Kent Katılımı ve Sivil Toplum ile İlişkiler Şube Müdürü Başar Akça, Çevre Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Dr. Sinan Can, D5 Sanat Ortamı Kurucusu ve Circular 5. Ulusal Çevre ve Sanat Etkinliği Koordinatörü Veli Mert, Circular 5. Ulusal Çevre ve Sanat Etkinliği Küratörü Yasemin Ülgen ile D5 Sanat Ortamı, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve sanatçılar katıldı. Lansmanda konuşmacılar etkinliklerin önemi ve içeriğine dair bilgiler verirken, daha önceki Circular Çevre ve Sanat Etkinliklerinin tarihsel gelişimi ve önemine değindi.

 

Circular 5. Ulusal Çevre ve Sanat Sergisi’nin açılışı Şemsa Pozcu Kültür Evi’nde, sanatçıların ve konuşmacıların katılımı ile 8 Haziran 2024’de saat 18.00’de gerçekleşecek. Sergi, 8 Temmuz’a kadar Pazar günleri hariç 13.00-18.00 saatleri arasında açık olacak. Etkinliklerin teması Çukurova’nın tarihi, kültürel, politik ve ekonomik bağlamda toprakla olan ilişkisinden yola çıkarak ‘toprak’ olarak belirlendi. Sergide, Mersin’in yanı sıra İstanbul, Ankara, Eskişehir, Trabzon, Antakya, Diyarbakır, Adana gibi farklı şehirlerden sanatçılar ve konuşmacılar bir araya gelecek. Toplam 43 sanatçının resim, fotoğraf, video yerleştirme, heykel gibi farklı mecralarda 60’a yakın eseri yer alacak.

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.