Kent ve Başkan

Çankırılılar Bekir Yurt’la devam dedi.

Çankırılılar Bekir Yurt’la devam dedi.
118 views
29 Nisan 2019 - 23:26

İzmir Çankırılılar Kültür ve Dayanışma Derneği İZÇANDER nin 18. Olağan Kongresi Konak Polis Evinde yapıldı. Derneğe üyelerinin hazır bulunduğu kongrede üyeler yeni dönem için başkan ve yönetim kurulu üyelerini seçtiler.

İki adayla gidilen kongrede geçtiğimiz dönem başkanlık yapan Bekir Yurt’un tekrar aday olduğu kongrede Sait Armağan’da başkanlığa aday oldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından günden maddelerinin görüşüldüğü kongrede 2018 yılı faaliyet Raporu, Yönetim ve Denetim Kurulu üyeliklerinin belirlenmesi ve Başkanlık oylaması yapıldı.

Divan Başkanlığını, Bornova MHP İlçe Başkanı Avukat İbrahim Yayla’nın yaptığı kongrede açılış  konuşmasını gerçekleştiren Yayla Çankırılılar Derneğinin örf ve adetlerini yaşayabilmeleri bakımından önemine değinerek “Bizler burada memleketimizden yedi yüz kilometre uzaktayız.Ama İzmir Çankırılılar Derneği çatısı altında kenetlenerek hemşerilerimizle memleket hasretimizi gideriyoruz.

Örf ve adetlerimizi unutmadan yaşamaya çalışıyoruz. Bizler her türlü etkinlikte faaliyette bir araya gelerek hemşerilerimizle topraklarımıza olan özlemimizi gideriyoruz. Kültürümüzü çocuklarımıza hatırlatıyor ve aktarıyoruz. Bu bizler için büyük bir nimettir. Bu nimetin devamı için derneğimizin daha da ihtiyacımız vardır. Bunu da ayrışmadan bölünmeden kenetlenerek gerçekleştirebiliriz.” İfadelerini kullandı.

Yayla “Eskiden Yönetime yazacak isim bulamıyorduk şimdi iki adaylı kongreye gidiyoruz “

Geçmiş süreçte derneğin bir döneme başkanlığını yürütmüş olan Yayla sözlerini şöyle sürdürdü. “Çankırılılar Deneğini faaliyete geçirdiğimiz dönemlerde bizler yönetim listesine yazacak kişi bulamıyorduk. Oysa bugünkü kongremizde iki adayımız var. Bu gösteriyor ki Çankırılılar Derneği İzmir’de ses getiren bir dernek olmayı başarmış. Bu durum çok sevindirici ve onur verici. Aday olan iki hemşerimize de başarılar diliyorum. Dedi.

Sait Armağan” Göreve Talibim “

Kongrede başkanlığa aday olan Sait Armagan ise hemşerilerine seslendiği konuşmasında öncelikli hedefinin Çankırı adını tüm Ege Bölgesin’de duyurmak olduğuna dikkat çekerek başkanlığına seçilmesi durumunda  öncelikli hedefinin dernek binasını gelir getiren bir lokal olarak değerlendirmek olacağını belirtti. Elde edilen gelirin ise ihtiyaç sahibi hemşerilere  eğitim bursu ve düğün yardımı şeklinde  kullanılacağına değindi.

Açık oylama usulü yapılan kongre sonucunda eski başkan Bekir Yurt ve yönetim listesi Çankırılılardan bir kez daha onay aldı. Hemşerilerinin tekrar kendisine verdiği başkanlık görevinden dolayı teşekkürlerini dile getiren Bekir Yurt kendisine yeniden verilen görevi layıkıyla yerine getireceğini söyleyerek böyle bir ailede olmaktan gurur duyuyorum. Hepimiz için hayırlı olsun dedi.

Olağan Genel Kurul sonrası Yönetim ve Denetim Kurulu Asil Listeleri ise şu şekilde oluştu.Yönetim Kurulu Asil Liste : Bekir YURT,Remzi DEDE,Mehmet USTA,Ayşe ÖZDEMİR,A.Naciye ÖZEN,Hakkı DEMİROK,Ahmet KÜÇÜK,Muhittin SEZGİN
Denetim Kurulu Asil Liste : Mustafa Raşit BAŞER,İbrahim EKİM,Ahmet ÇETİNKAYA

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
POPÜLER FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.