Kent ve Başkan

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ MAMA EVLERİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRDİ

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ MAMA EVLERİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRDİ
111 views
16 Ocak 2020 - 16:11

 

 

HayvandostubelediyecilikanlayışıylaöneçıkanveçalışmalarınıbudoğrultudasürdürenBeylikdüzüBelediyesi,patili dostlariçin Mama Evleriprojesinihayatageçirdi. Özellikleyerleşimyerlerindenuzakolan, arazişartlarındayaşayansokakhayvanlarınınyiyecekleriniolumsuzhavakoşullarındankorumakamacıylailçegenelindedörtnoktayatoplamda 10 adet mama evimontajıyapıldı.BeylikdüzüBelediyeBaşkanı Mehmet Murat Çalık; “Bu kış da Beylikdüzü’ndesokakhayvanlarımız en iyikoşullardakışıgeçirecekler.” dedi. 

 

Beylikdüzü Belediyesi, özellikle evlerden ve insanlardan uzak olan, arazi şartlarında yaşayan sokak hayvanları için Mama Evleriprojesinihayatageçirdi.Yiyeceklerinolumsuzhavakoşullarındandahaazetkilenmesiadına Park veBahçeler Müdürlüğümarangozhanesindeüretilen Mama Evleri’nin, ilçegenelindedörtnoktayatoplamda 10 adetmontajıyapıldı. Adnan KahveciMahallesiBülent Ecevit Parkıyanıboşarsa,BarışMahallesiÇiftlikCaddesi, CumhuriyetMahallesi Atatürk BulvarıveBarışMahallesiEğitimVadisiBulvarı’nayerleştiren mama evlerinehayvanseverler de yemekbırakabilecek.

 

Çalık: Beylikdüzü’ndeSokakHayvanlarımız En İyiKoşullardaKışıGeçirecek

 

VeterinerİşleriMüdürlüğüekiplerinindüzenliolarakilçeninbirçoknoktasındabeslemeyaptığınıancakbuprojeilebeslemenoktalarının hem görsel hem de işlevselolarakdahaelverişliolduğunubelirtenBeylikdüzüBelediyeBaşkanı Mehmet Murat Çalık; “Yaşamımızınbirparçasıolansokakhayvanlarınınağırkışkoşullarındaveyağışlıgünlerdebeslenmesinindahaiyiimkânlardaolabilmesiadınamarangozhenemizdeyaptığımız mama evlerimizi ekiplerimizin tespit ettiği noktalara yerleştiriyoruz. Bu kış da Beşikdüzü’nü sokak hayvanlarımız en iyi koşullar da kışı geçirecek.” ifadelerini kullandı.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
POPÜLER FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.