Kent ve Başkan

Antalya Milletvekili Feridun Bahşi Çiftçilere gelen hacizleri sordu

Antalya Milletvekili Feridun Bahşi Çiftçilere gelen hacizleri sordu
416 views
13 Aralık 2020 - 21:24

Bazı iş adamlarının milyonlarca liralık vergi borcu silinirken çiftçilerin tarlasına, traktörüne borçlarından dolayı haciz geliyor 

 

  İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun BAHŞİ, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir PAKDEMİRLİ’ nin cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi.

 

Milletvekili Bahşi önergesinde şu ifadelere yer verdi; “TBMM’de kabul edilen yasa ile çok sayıda sektörde borç yapılandırma olanağı getirilirken çiftçi borçları kapsam dışında tutulmuş ve Türkiye’nin dört bir yanında köylülerin traktörlerine, tarlalarına, hayvanlarına haciz gelmeye başlamıştır.

En son Amasya’nın seracılıkla geçinen Kızılca köyünde çiftçiler, Tarım Kredi Kooperatifleri’ ne olan borçları ödenmediği için tarlalarına, traktörüne, tarım aracı ve kamyonetlerine el konulmuştur.

Tüm ülkemizin salgın hastalık nedeniyle evlerine kapandığı dönemde, çoluk çocuk tarlalarına giderek canlarını hiçe sayıp üretim yapan çiftçilerin, Tarım Kredi Kooperatiflerinin uyguladığı yüksek faiz nedeniyle borçları sürekli artmakta ve çiftçiler çaresiz kalmaktadır.”

Antalya Milletvekili Feridun BAHŞİ Tarım ve Orman Bakanına soruları yöneltti;

1-Türkiye’de vergi borçlarına yapılandırma şansı getirilirken, milyonlarca lirayı bulan vergi borçları silinirken çiftçilerin borçları neden kapsam dışı tutulmamıştır?

2-Bu zor günlerde çiftçi borçlarının faizinin silinip, anaparanın yapılandırılması ile ilgili bir çalışmanız olacak mıdır?

3-Bu çiftçilere yapılan icraların durdurularak haciz edilen traktörlerin iade edilmesini sağlamak için bir girişiminiz var mıdır?

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.