Kent ve Başkan

‘CURCUNA’ BAKSM’DE SANATSEVERLERİ BEKLİYOR

‘CURCUNA’ BAKSM’DE SANATSEVERLERİ BEKLİYOR
121 views
02 Mart 2020 - 22:02

 

 

MUMCU: KAPIMIZ BÜTÜN SANATÇILARA AÇIK

 

Ressam HaticeAras’ın cam altı resimleri sergisi ‘Curcuna ’Beylikdüzü Atatürk KültürveSanatMerkezi’niniçindebulunanGaleriBedriRahmi’deaçıldı. BeylikdüzüBelediyesi 1.Başkan VekiliSerdalMumcu, serginin açılışında yaptığı konuşmada “Ressam Hatice Aras’abu güzel eserlerle bizi buluşturduğu için teşekkür ediyorum. Bütün sanatçılarımıza kapımız açık.”dedi.

 

Ressam HaticeAras’ın cam altı resimlerisergisi ‘Curcuna’nınaçılışı, BeylikdüzüBelediyeprotokolüveİstanbullusanatseverlerinkatılımıylaGaleriBedriRahmi’deyapıldı. Serginin açılışında, BeylikdüzüBelediyesi’ninsanatseverleri, niteliklisergilerlebuluşturmayadevamettiğinisöyleyenBeylikdüzüBelediyesi 1.Başkan Vekili Serdal Mumcu, HaticeAras’agününanısınaplaketveçiçektakdimetti.Cam altıtekniğiyleyapılmış 43resimile 6 cam heykeldenoluşanve20 Mart’akadarziyaretedilebileceksergide, sanatseverler, unutulmayayüztutmuşbirzanaatolan cam altıtekniğiyleyapılmışresimlerin en güzelörneklerinigörmeşansınasahipolacaklar.

 

Mumcu:Beylikdüzü, Türkiye’deveDünya’daParlayacak

 

‘Curcuna’ adlı cam altı resimleri sergisinin açılışında yaptığı konuşmaya, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ınselamvesevgileriniileterekbaşlayanBeylikdüzüBelediyesi 1. Başkan Vekili Serdal Mumcu“Açılışını yaptığımız bu sergi, çok fazla görebileceğimiz sanat çalışmaların dan değil. Bu güzelsanateserleriylebizibuluşturanRessamHaticeAras’açokteşekkürediyorum.” dedi. Konuşmasında, sanatavesanatçıyaönemverenbirbelediyeolduklarınınaltınıçizenBaşkanVekiliSerdalMumcu, “2014 yılındanbuyana,Beylikdüzü, kendibölgesindebiryıldızgibiparladıamahepbirliktegöreceğizkibubeşyıliçerisinde, bütün İstanbul, tüm Türkiye v eDünya çapında parlamaya başlayacak. Sanat, spor ve insana dair herşeyde.Sanatavesanatçıyaverdiğimizönemdenkimseşüpheetmesin.” şeklin de konuştu.

 

Aras:Mutluluk, KeyifveOnurDuyuyorum

 

Ressam Hatice Aras ise, “Mekan ve salon çok güzel, Burada olmaktan büyük mutluluk, keyif ve onur duyuyorum.BeylikdüzüBelediyeBaşkanı Mehmet Murat Çalık’a, sergininaçılmasındaemeğigeçenherkese, sanatıbuşekildedestekledikleriiçinteşekkürediyorum.”diyekonuştu. Sergiyekatılansanatseverlere,sanatgeçmişiveeserleriniyaptığıteknikhakkındabilgiverenHatice Aras, “Cam altıtekniğininbirokuluyok.Zanaathalinegelmiş, uzunyıllarzanaatolarakkalmış, çokfazlagelişmegösterememişbirzanaat. Ben, öğrencilerimeöğretirkenher şeyideneyimleyereköğrendim, bunuhayatageçirdimveçoksevdimcamın o parlak, kaygan, ışıltılıyüzeyini. Cam altıdeyincecamınarkasınayapıştırılmışbirşeyyok. Tamamıylacamınterstarafındanboyanmasışeklindeyapılıyor. Benimresimleriminkarşısınageçtiğinizdecamın o parlak, ışıltılı, parlaklığınıgörürsünüz. Amaaslında, derinlerde, duygusallıketkilidir, resimlerimde. Hüznü, neşeyi, yüzlerdekiifadeyigörmeniziisterim, camaltıresimlerimebaktığınızda. Keyifliseyirler, geldiğiniziçinhepinizeteşekkürediyorum.”diyereksözlerininoktaladı.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
POPÜLER FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.