Hoşgeldiniz  

VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ; ÖĞRENCİLERE SOKAK HAYVANLARI VE VEKTÖR MÜCADELESİNE YÖNELİK BİLGİLENDİRME SEMİNERLERİ VERİYOR

admin | 08 Nisan 2019 | eğitim, Genel, Güncel, Manşet, Yerel Yönetimler

Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nce; ilköğretim 2. kademe öğrencilerine yönelik vektör mücadelesi ve sahipsiz sokak hayvanları ile ilgili bilgilendirme semineri verilmeye başlandı.

5 gün boyunca verilecek seminerlerin ilki 8 Nisan 2019 Pazartesi günü Rasim Ergene İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirildi.

Keşan Belediyesi Veteriner Hekimi Hasan Nural ve Veteriner Teknikeri Figen Koz tarafından verilen eğitimler sayesinde; öğrencilerin hayvan korkularını yenmelerine yardımcı olmak, ailelerin ve toplumun sokak hayvanlarına karşı olan olumsuz davranışlarını değiştirmek, sokak hayvanları ile çocukların ve toplumun doğru bilgiler sayesinde sorunsuz bir şekilde beraberce yaşayabilmesi amaçlanıyor.

Öğrencilere 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu hakkında da bilgi verilerek, sokak hayvanlarının kanunlarla korunduğu, kanunlara istinaden sokaktaki hayvanların haklarının olduğu, evinde hayvan besleyenlerin hayvanlarına ve topluma karşı besledikleri hayvanlarından dolayı sorumluluklarının olduğuna dikkat çekildi. Sokak hayvanlarının toplumun bir parçası olduğu, onlarında birer mahalle sakini olduğu, hayvanları severseler hem hayvanları hem de kendilerini mutlu edebilecekleri anlatıldı.

Seminerde ayrıca öğrencilere Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün diğer mücadele alanı olan vektör mücadelesi hakkında da bilgiler aktarıldı.

Seminerler 6. sınıf öğrencilerine yönelik olarak; Ali Kale ve Kardeşleri İlköğretim Okulu, Ahmet Yenice Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu ve Yekta Baydar Ortaokulu’nda da düzenlenecek.

90 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
EN SON HABERLER
© 2007 SİNEMA YAPIM TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle