Hoşgeldiniz  

Veli Ağbaba ”TEOG tartışması başarısızlığı kapatmak için”

| 18 Eylül 2017 | Eğitim, Genel, Tüm Manşetler

 

    CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba‘nın Malatya’da parti binasında düzenlediği basın toplantısına CHP İl Başkanı Enver Kiraz’ın yanı sıra partililer katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminin kaldırılması yönündeki açıklamalarına da değinen Ağbaba, eğitim sisteminin yap-boz tahtasına döndüğünü vurguladı. TEOG’un, ‘ucube müfredatı, eğitim sistemini unutturmak için tartışma konusu yapıldığını’ savunan Ağbaba, şunları söyledi:

“TEOG tartışması, İmam Hatiplerin başarısızlığını kapatmak içindir.

İlçelerde, beldelerde nüfus şartı kaldırıldı, Türkiye’de bütün okullar imam hatipleştirilmeye çalışılıyor. TEOG’u kaldırıp, yerine sınavsız bir sistem getirmek istemelerinin amacı, yine imam hatiplerin önünü açmak gibi gözüküyor.

Mevcut sistemde fen ve anadolu liselerine giremeyen öğrenciler, İmam hatip liselerine girerken, sınavsız sistemle ortaokuldaki öğrencilerin en az yarısını imam hatibe yönlendirmek istiyorlar. Son 13 yılda 5 sistem getirdiler, her sistemi övdüler. 2000’lerde Liselere Girişi Sınavı, 2004’ten itibaren Ortaöğretim Kurumları Seçme ve Yerleştirme Sınavı, 2008’de Seviye Belirleme Sınavı, 2012’de TEOG’u getirdiler. LGS, OKS, SBS, TEOG kısaltmalar değişiyor ama öğrencilerin kaderi değişmiyor.”

177 Kez Görüntülendi.
Etiketler: , , , ,

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,8294
EURO 4,6825
BIST $11.650
ALTIN 163,9157

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle