Hoşgeldiniz  

Veli Ağbaba ”TEOG tartışması başarısızlığı kapatmak için”

ibrahim bektas | 18 Eylül 2017 | Eğitim, Genel, Tüm Manşetler

 

    CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba‘nın Malatya’da parti binasında düzenlediği basın toplantısına CHP İl Başkanı Enver Kiraz’ın yanı sıra partililer katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminin kaldırılması yönündeki açıklamalarına da değinen Ağbaba, eğitim sisteminin yap-boz tahtasına döndüğünü vurguladı. TEOG’un, ‘ucube müfredatı, eğitim sistemini unutturmak için tartışma konusu yapıldığını’ savunan Ağbaba, şunları söyledi:

“TEOG tartışması, İmam Hatiplerin başarısızlığını kapatmak içindir.

İlçelerde, beldelerde nüfus şartı kaldırıldı, Türkiye’de bütün okullar imam hatipleştirilmeye çalışılıyor. TEOG’u kaldırıp, yerine sınavsız bir sistem getirmek istemelerinin amacı, yine imam hatiplerin önünü açmak gibi gözüküyor.

Mevcut sistemde fen ve anadolu liselerine giremeyen öğrenciler, İmam hatip liselerine girerken, sınavsız sistemle ortaokuldaki öğrencilerin en az yarısını imam hatibe yönlendirmek istiyorlar. Son 13 yılda 5 sistem getirdiler, her sistemi övdüler. 2000’lerde Liselere Girişi Sınavı, 2004’ten itibaren Ortaöğretim Kurumları Seçme ve Yerleştirme Sınavı, 2008’de Seviye Belirleme Sınavı, 2012’de TEOG’u getirdiler. LGS, OKS, SBS, TEOG kısaltmalar değişiyor ama öğrencilerin kaderi değişmiyor.”

167 Kez Görüntülendi.
Etiketler: , , , ,

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,6986
EURO 4,3423
BIST 107.661
ALTIN 151,7327

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle