Hoşgeldiniz  

Vatandaşlar Atık Yağ Geri Dönüşümü Konusunda Bilinçlendiriliyor

admin | 07 Nisan 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çorlu’daki vatandaşları atık yağ geri dönüşümüne teşvik etme amaçlı çalışmalarını sürdürüyor.

Evlerde ve bazı iş yerlerinde kullanılan atık bitkisel yağların geri dönüştürülmesi için çalışmalar gerçekleştiren ve uzun zamandır “Evlerden Atık Yağ Toplama Kampanyası”nı sürdüren Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, son olarak Çorlu’nun muhtelif yerlerinde “Yağını Dökme, Geleceğini Kirletme” sloganının ön plana çıkarıldığı bilgilendirme amaçlı billboard çalışması gerçekleştirdi.

Lavaboya veya çöpe döküldüğünde suyu ve toprağı kirleterek hem doğaya hem de diğer canlılara zarar verme potansiyeli yüksek atık yağların kimyasal işlemden geçirilerek geri dönüştürülmesi sonucunda biyodizel olarak kullanılabilmesi amacıyla atık yağ geri dönüşümünü destekleyen Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, son olarak 2017 yılında duyarlı vatandaşlarımızın yardımıyla 76.765 kg bitkisel atık yağ toplayarak 90 milyar litre suyun kirlenmesini önledi ve çevre temizliğine önemli bir katkıda bulundu.

Evinde ya da iş yerindeki bitkisel atık yağların geri dönüştürülmesi için destek vermek isteyen çevreye duyarlı vatandaşlarımız 444 99 59 no’lu telefon aracılığıyla Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne ulaşarak atık yağların yetkili firma tarafından alınmasını talep edebiliyor ya da mahalle muhtarlıklarına teslim edebiliyorlar.

Bugüne kadr kampanyamıza destek veren duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, daha temiz bir çevre ve gelecek için tüm Çorlulular’ı bitkisel atık yağ geri dönüştürme kampanyamıza davet ediyoruz.

158 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle