Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

Uzundere’ye kıymayın efendiler!

admin | 22 Temmuz 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Uzunderelilerden Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne:

Karabağlar’ın Uzundere Mahallesi sakinleri, Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından, Uzundere’de bulunan 86 hektarlık alanın Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na (TOKİ) hibe edilmesine isyan ediyor. Karabağlar Kent Konseyi’nin konuya ilişkin Uzundere’deyaptığı basın açıklamasına destek verenmahalleliler, yetkililere seslerini duyurmaya çalıştı.

Millik Emlak Genel Müdürlüğü geçtiğimiz nisan ayındaUzundere’de yer alan 86 hektarlık hazine arazisini bedelsiz olarak TOKİ’ye devretti. TOKİ’ye hibe edilen alan içinde, Uzundereli vatandaşlara ait 30 ev, Uzundere Cemevi ile Karabağlar ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait hizmet alanları da yer alıyor.

Karabağlar Belediyesi’nin, söz konusu alanın TOKİ’ye hibe edilmesi işleminin yeniden gözden geçirilmesi talebini Milli Emlak Genel Müdürlüğü yanıtsız bıraktı. TOKİ Başkanlığı ise devredilen alana TOKİ konutları inşa edeceğini belirten bir cevap gönderdi. Bunun üzerine Karabağlar Belediyesi, hizmet alanları ve evleri de dikkate alarak alanın TOKİ’ye devredilmesine karşı 29 ayrı dava açarak işlemin iptalini talep etti.

Mahalleli ile birlikte basın açıklaması

Uzundere Cemevi bahçesinde düzenlenen ve Uzundere halkının da katıldığı basın toplantısında konuşan Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık, “30 kadar mahallemizde imar planları yenilenmektedir. Bu çalışmalar zaten yeterli konut üretmektedir. İlçemizde yeni TOKİ konutları istemiyoruz. Bizim TOKİ konutlarına değil üniversite kampüsüne ihtiyacımız var. Gerekli düzenlemeler yapılarak, yani halkın ve belediyelerimizin hakları korunarak bu alanın Demokrasi Üniversitesi’ne bedelsiz olarak devredilmesini talep ediyoruz” dedi.

Kupon arazi değil halkın arazisi

Devir işlemini yapanların bölgeye sadece rant gözüyle baktığına dikkati çeken IŞIK, “Devir işlemini gözünü kırpmadan yapanlar bu alanı gelip de görmeyi, kağıt üzerinde bile olsa incelemeyi lütfetmemiş olsalar gerek. TOKİ’nin yaratacağı rantın ışıltısı gözlerini karartmış olmalı ki halkın toprağından koparılmasının acısını hissetmediler. Bugün buradayız çünkü bu toprakların TOKİ’ye bedelsiz devredilen kupon konut arazileri olmasını istemiyoruz. Burası kupon arazi değil, halkın arazisi” diye konuştu.

Yapılan adaletsizliktir

Toplantıda konuşan Uzundere Cemevi dedesi Elvan Çelen ise “Bu yapılan adaletsiz bir uygulamadır. Bizler adalet istiyoruz. Cemevimizin arazisinin TOKİ’ye verilmesine şiddetle itiraz ediyoruz. Cemevimiz için sonuna kadar direneceğiz”dedi.

86 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7912
EURO 4,6641
BIST $10.129
ALTIN 162,0648

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle