Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

UZMANLAR MÜZİĞİN PSİKOLOJİYE ETKİSİNİ ANLATTI

admin | 30 Kasım 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

MÜZİKOLOG ERSİN ANTEP: “ ANNE ADAYLARI SEVDİKLERİ MÜZİĞİ DİNLEMELİ”

Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen “Müzikle Psikoloji” adlı seminer, Atakent Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Seminerde, Uzman Psikolog Cem Gençtürk ve Uzman Müzikolog Ersin Antep katılımcılara günlük hayatta karşıya karşıya kalınan stres karşısında müziğin önemini anlattı.

 

“MÜZİK TEDAVİ ARACIDIR”

Uzman Psikolog Cem Gençtürk, müziğin ritm olarak herkesin hayatının içinde olduğuna dikkat çekerek, “Müzik, günlük hayattaki telaştan, stresten kurtuluş için bir yöntem. Ritmik müzik, dikkat eksikliği, bozukluğu ve depresyonda beyin işlevlerini değiştirerek, tedaviye fayda sağlar” dedi.

 

“OTONOMİK SİNİR SİSTEMİMİZİ ETKİLİYOR”

Müzik ve psikolojinin iç içe olduğunu belirten Gençtürk, “Müzik psikoloji ile ilgilidir ve müziğin psikolojisi bireyseldir. Müzik, nefes alma, terleme, cinsellik gibi fonksiyonlarımızı yürüten savaşma kaçma gibi stres tepkilerimizi kontrol eden otonomik sinir sistemimizi etkiler” diye konuştu.

 

“ANNE ADAYLARI SEVDİKLERİ MÜZİĞİ DİNLESİNLER”

Uzman Müzikolog Ersin Antep, hamilelik döneminde, daha çok klasik müzik dinlemenin önemli olduğu algısının annenin sevdiği müzikle doğru orantılı olması gerektiğine dikkat çekerek, “Klasik müzik dinlemeyen anneler bebeklerine de klasik müzik dinletmemeliler. Çünkü dinledikleri müziği sevmiyorlarsa, hormonlar ona göre tepki verir. Bizim dışımızdaki müzikle, içimizdeki müzik ritmsel olarak bir olmalı. Bu doğayla uyum anlamına gelir” dedi.

Müzik ve Psikoloji 1
Müzik ve Psikoloji 2
Müzik ve Psikoloji 3
Müzik ve Psikoloji 4
Müzik ve Psikoloji
69 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7912
EURO 4,6641
BIST $10.123
ALTIN 162,0648

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle