Hoşgeldiniz  

UZM. DR. DENİZ ORAL: ALERJİDE YANLIŞ TEŞHİSE DİKKAT!

admin | 06 Ocak 2018 | Genel, Sağlık, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği sağlık söyleşileri kapsamında Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Ramazan Deniz Oral, Mustafa Pars İlkokulu’nda ebeveynlerle bir araya geldi.

Aile Hastanesi ve Küçükçekmece Belediyesi’nin birlikte düzenlediği söyleşide Dr. Ramazan Deniz Oral, çocuklarda alerjik hastalıklarla ilgili ebeveynlere önemli bilgiler verdi.

 

YANLIŞ TEŞHİSE DİKKAT!

 

Astım hastalığı tanısı koyulan çocukların yüzde 40 yanlış tanı alabildiğine dikkat çeken Oral, “ Kalpte damar ve kapak bozuklukları olabiliyor. Bunun sonucunda da baş dönmesi, bayılma ve kusma görülüyor. Bu durum nörolojik ve kulak burun boğaz hastalıkları ile karıştırılabiliyor. Oysa ki bir bakıyoruz kalple ilgili sıkıntılar var. Bu anlamda çok dikkat edilmesi gerekiyor” diye konuştu.

 

ALERJİK Mİ ANATOMİK YAPI BOZUKLUĞU MU?

 

Alerjik hastalıkların ise en çok anatomik yapı bozukluğuyla karıştığına dikkat çeken Deniz Oral, “ çocuğun burnunda et varsa, ya da geniz eti veya deviasyon (burun kemiği eğriliği) gibi problemleri varsa önce bunu tespit etmek gerekiyor. Bazen çocuklar alerjisi var diye yıllarca boşuna alerji tedavisi görüyor. Oysa bu sorunlar teşhis edilse ve ortadan kaldırılsa çocuğun alerjisi de ortadan kalkmış olacak” dedi.

Alerjik rinit ve astım ile ilgili katılımcıları bilgilendiren Uzman Dr. Ramazan Oral, katılımcıların sorularını da yanıtladı. Seminer sonunda Okul Müdürü Yakup Kahraman tarafından çiçek takdim edildi.

313 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle