Hoşgeldiniz  

Türkiye’ye seyahat uyarısı

ibrahim bektas | 29 Eylül 2017 | Dünya, Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet

 

ABD, terör tehdidinin devam ettiğini ve OHAL kapsamında keyfi tutuklamaların yaşandığını belirterek Türkiye’ye seyahat edecek vatandaşlarını uyardı.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan bildiride “ABD vatandaşlarına bu dönemde Türkiye’ye seyahat etme gerekliliğini dikkatlice değerlendirmelerini ve Türkiye’nin güneydoğusuna gitmekten kançınmalarını önermekteyiz” ifadeleri kullanıldı.
Açıklamada, “Türkiye’de 2016 ve 2017’de turistik bölgelerde, kamusal alanlarda, özel kutlamalarda, spor müsabakalarında bir dizi koordineli ve eşzamanlı terör saldırısı düzenlendiğine, bu saldırılarda yüzlerce kişinin öldüğüne” dikkat çekildi.

 “Herkes her an tutuklanabilir”

ABD yönetimi, seyhat uyarısında Türkiye’nin darbe girişiminden sonra olağanüstü hal ilan ettiğini, bu koşullar altında yetkileri genişletilen kolluk kuvvetlerinin herkesi her an tutuklayabileceğini vurgulandı.

37 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,6723
EURO 4,3307
BIST 108.498
ALTIN 151,4342

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle