Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

Turizme OHAL engeli

admin | 25 Ekim 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

2018 turizm sezonu hazırlıklarına şimdiden başlayan Kemer Belediyesi, çeşitli ülkelerdeki 19turizm fuarına katılacak. Bu fuarların hepsinde bizzatbulunmak isteğini kaydeden Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “OHAL nedeniyle belediye başkanlarına yurtdışına çıkış yasağı konuldu. Sayın Valimiz, Sayın Bakanımızdan yurtdışına çıkış izni konusunda destek bekliyorum” dedi.

 

Turizmde yaz sezonunun bitmesiyle 2018 turizm sezonu hazırlıklarına şimdiden başlayan Kemer Belediyesi, 17’si yurtdışında olmak üzere 19 turizm fuarına katılarak ilçeyi etkin bir şekilde tanıtacak. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül de bu fuarlara bizzat katılarak tanıtımda aktif rol üstlenmek istiyor. Ancak OHAL nedeniyle belediye başkanlarının yurtdışına çıkışı valiliklerin ya da doğrudan İçişleri Bakanlığı’nın iznini gerektiriyor. Başkan Mustafa Gül, bu konuda yaşadığı sıkıntıları anlattı.

 

İZİN KONUSUNDA DESTEK BEKLİYORUZ

Turizmde yaz sezonunun bitmesiyle gelecek sezonun hazırlıklarına başladıklarını kaydeden Başkan Gül, “Kemer Belediyesi olarak fuar takvimimizi belirledik. Toplam 19 turizmfuarında yer alacağız. Bu fuarların 17’si yurtdışında… Yani 17 ayrı ülkedeki fuarlara katılarak ilçemizi tanıtmak ve turizmi canlandırmak istiyoruz. Ancak OHAL nedeniyle belediye başkanlarına yurtdışına çıkış yasağı konulmuş bulunuyor. Buradan Antalya Valimize ve İçişleri Bakanımıza seslenmek istiyorum. Turizm bölgelerindeki belediye başkanlarının yurtdışı fuarlara katılmasının önündeki engelleri kaldırsınlar. Bizlere uygulanan yurtdışı yasağı kaldırılsın” diye konuştu.

 

“HAVALİMANI’NDAN GERİ DÖNDÜM”

Bu konuda yaşadığı sıkıntıyı bir örnekle anlatan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Geçtiğimiz Haziran ayında Moskova’da düzenlenen Büyük Türkiye Fuarı’na gitmek üzere yola çıkmıştım Ancak iznimiz olmadığını söylediler ve Antalya Havalimanı’ndan geri döndük.  Bu fuara katılma konusunda mecliste ilk karar alan belediye Kemer Belediyesi oldu. Buna rağmen Moskova’daki fuarda ilçemi ve belediyemi temsil edemedim. Önceki yıllarda turizm fuarlarında şahsen bulunarak o ülkenin yöneticileri ve seyahat acentelerinin yetkilileri ile görüşmeler gerçekleştiriyor,Kemer’e daha çok turist gelmesi için çaba harcıyorum. Bunun turizmimize olumlu etkilerini görmüştük. Fuarda belediye başkanı yoksa 20 bin broşür dağıtılsa da çok faydası olmuyor. Bu ülke turizmi için gerekli. Sayın Valimiz ve Sayın İçişleri Bakanımızdan yurtdışına çıkış izni konusunda destek bekliyorum” dedi.

 

KEMER BELEDİYESİ’NİN 2018 YILINDA KATILACAĞI FUARLAR

Hollanda Utrecht Turizm Fuarı

Finlandiya Matka Turizm ve Seyahat Fuarı

EMİTT İstanbul Turizm ve Seyahat Fuarı

Litvanya Adventur Turizm ve Seyahat Fuarı

Letonya Balttour Turizm Fuarı

İran Tahran Otelcilik ve Turizm Fuarı

Estonya TOUREST Turizm ve Seyahat Fuarı

Sırbistan ITFA Belgrad Turizm Fuar

Danimarka Ferie For Alle,

Almanya Nürnberg Freizeith Messe Turizm Fuarı

Hollanda Fiest En Wandelbeurs Fuarı

Almanya ITB Berlin Turizm Fuarı

Rusya MİTT Moskova Turizm Fuarı

Ukrayna Turizm Fuarı

Moldova 21. Turizm ve Seyahat Fuarı

Belarus Minsk Turizm Fuarı

Rusya CIS Travel Market

Polonya Warsaw 2018

İzmir Travel Turkey

87 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7855
EURO 4,6720
BIST $10.053
ALTIN 162,2271

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle