Hoşgeldiniz  

Nazilli Belediyesi kara treni olması gereken yere getirdi

admin | 24 Şubat 2017 | Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Nazilli Belediyesi Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları TCDD ile bir kez daha protokol yaptı. Tarihi Hangar binasını adeta yeniden canlandıran Nazilli Belediyesi bu sefer imzaladığı protokol ile Tarihi Kara Tren’i olması gereken yere Tarihi Hangar Binası yanına getirdi.

Nazilli’nin tarihine her zaman sahip çıkan Nazilli Belediyesi Cumhuriyet döneminde Gazi Mustafa Kemal Atatürk dâhil olmak üzere birçok siyasetçiyi, yazarı, bilim adamı, iş adamı ve sanatçıyı taşımış Kara Treni Hangar Kafe Restoran yanına taşıdı. Tarihe, özellikle de yaşadığımız şehrin tarihine sahip çıkılıp korunması gerektiğini vurgulayan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Nazillimizin, yaşadığımızın şehrimizin tarihine sahip çıkmaya, korumaya ve yaşatmaya devam ediyoruz. İlçemizdeki tarihi dokulara zarar vermeden onları halkımız ile buluşturuyoruz.

Bilindiği üzere yıllarca atıl durumdaki Hangarları tarihi dokusuna zarar vermeden eskisinin aslına uygun olarak tadilatını ve restoresini gerçekleştirdik. Bu gün bu tarihi yapı içerisinde halkımıza Nazilli Belediyesi olarak hizmet veriyoruz. Şimdi de bu tarihi binaya en yakışacak olan tarihi Kara Treni yanına getirdik. Bura da şu an tam bir nostalji ortamı oluştu. Tarihi hangar binası yanında tarihi Kara Tren. TCDD ile imzaladığımız protokol ile Kara Trenin Hangar Kafe Restoran yanına taşıma işlemini gerçekleştirdik.

Tren garında bir kenarda sadece karşıdan görebildiğimiz 110 tonluk Kara Tren lokomotifi zahmetli uğraşılarla da olsa, bence olması gereken yere getirildi. Nazillimize hayırlı olsun” dedi.

145 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4746
EURO 4,1697
BIST 105.324
ALTIN 146,6888

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle