Hoşgeldiniz  

TULUYHAN UĞURLU ÇANAKKALE ZAFERİ’Nİ NOTALARLA ANLATTI

admin | 19 Mart 2018 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Üst Manşet

 

 

 

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü nedeniyle düzenlediği konserde, ünlü piyanist ve besteci Tuluyhan Uğurlu sahneye çıktı.  “Çanakkale Mektupları” adlı resitalde eserlerini notalara döken Uğurlu, dinleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

 

Konser, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel’in yanı sıra; Kartallı vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşti. Çanakkale ve çevresinin binlerce yıl önce başlayan öyküsünü de yansıtan Uğurlu’nun görüntüler eşliğinde notalara döktüğü duygular,katılımcılardan yoğun alkış aldı.

Konserde; Mehmet Akif Ersoy’un ‘Çanakkale Şehitleri’ adlı şiirini nasıl yazdığını da anlatan Uğurlu, resitalde Anadolu motiflerinin yanı sıra Yemen ve Çanakkale türkülerinin de içinde yer aldığı bestelerini çaldı. Konserin ardından sanatçıyı tebrik eden Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel, bu anlamlı günde sanata ve şehitlerin anısına yaptığı katkıdan dolayı Tuluyhan Uğurlu’yu tebrik etti ve kendisine Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adına Kartal heykelciği takdim etti.

131 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle