Hoşgeldiniz  

TEB Kadın Akademisi Manisa’da kadın patronları buluşturdu

admin | 15 Mart 2017 | Genel

 

 

 

Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB), Kadın Bankacılığı çalışmaları kapsamında kadın patronların potansiyellerini açığa çıkarabilmelerine destek olmak amacıyla başlattığı TEB Kadın Akademisi etkinlikleri devam ediyor. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda TEB ve TOBB Manisa Kadın İl Girişimciler Kurulu’nun organizasyonu ile gerçekleştirilen etkinlikte Manisa’nın kadın patronları bir araya geldi.

 

Türk Ekonomi Bankası (TEB), Kadın Bankacılığı ile kadın patronları desteklemek ve iş hayatındaki varlıklarını güçlendirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, kadın patronların işlerini geliştirmeye yönelik bilgi ihtiyacını karşılama ve onları ilham veren başarılı iş kadınlarıyla bir araya getirme hedefiyle Kadın Akademisi’ni başlatan TEB, yeni buluşmasını TOBB Manisa İl Kadın Girişimciler Kurulu iş birliğiyle Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Salonu’nda gerçekleştirdi.

 

İş dünyasındaki kadınların potansiyellerini daha çok açığa çıkarmasına destek olabilmek amacıyla finansal hizmetlerin yanı sıra ücretsiz eğitim danışmanlık desteğini de içeren programda Kadın Bankacılığı Yöneticisi Sara Hepşen,  TEB’in Kadın Girişimcilere verdiği destekler konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

 

 

Etkinlikte konuşan TOBB Manisa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nilgün Aksoy, bugüne kadar Manisa’da kadın girişimcilerin desteklenmesi konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını söyleyerek “Kadınların iş hayatında sayılarının artması ve güçlü bir şekilde ekonomide yer almaları ülkemizin geleceği ve kalkınması açısından çok önemli. TEB Kadın Akademisi verdiği eğitimlerle kadınların işlerini daha sağlıklı bir şekilde yürütmelerine ve geliştirmelerine büyük katkı sağlıyor” dedi.

 

Konuşmaların ardından ActionCOACH İşletme Koçu Ayşegül Akşak Nakit Akışını İyi Yönetmenin ipuçları konulu sunumunu gerçekleştirdi. Yaklaşık 2 saat süren toplantının son bölümünde ise katılımcılardan gelen sorular cevaplandırıldı.

 

 

TEB, kadın patronlara odaklanarak onlara özel çözümler geliştirmeyi amaçlıyor

 

Kadın işgücünün ekonomideki yerinin giderek arttığı günümüzde tasarruf oranlarının artması noktasında kadın işgücünün kıymeti her geçen gün daha fazla fark ediliyor. Ülkemizde özellikle kadın patronlara finansmanın yanı sıra ihtiyaç duydukları alanlarda bilgi ve danışmanlık desteğinin bütünsel olarak sağlanmasında bazı halkaların eksik olduğunu farkeden TEB, bu ihtiyaçtan yola çıkarak kurduğu TEB Kadın Bankacılığı departmanı ile kadın patronlara odaklanarak onlara özel çözümler geliştirmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda iş hayatındaki kadınları, işletmelerini büyütebilmeleri için gereken bilgiye ulaşma, yeni pazarlara erişim, networking kurma gibi kilit konularda destekliyor; kendilerine özel eğitim, danışmanlık ve mentorluk olanakları sağlıyor.

 

Kadın Akademisi’nin içeriğini tamamen iş kadınlarının ihtiyaçlarına yönelik kurgulayan TEB, kadınların ekonomiye tüketici kimliğiyle değil, üretici kimliğiyle daha fazla dahil olmasını hedefleyerek başlattığı Kadın Bankacılığı’nı önümüzdeki dönemde daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

 

 

Kadın patronlara yönelik ürün ve hizmetler

 

TEB, Kadın Bankacılığı ile işletmelerini büyütebilmeleri için gereken bilgiye ulaşma, yeni pazarlara erişim, networking kurma gibi kilit konularda kadın patronlara özel eğitim, danışmanlık ve mentorluk alma olanakları sunuyor. Bu sayede kadın patronlara iş hayatının çeşitli alanlarında karşılaştıkları engelleri aşmaları konusunda bütünlüklü bir destek veren TEB, kadın patronların global dünya ile rekabet edebilecek seviyeye ulaşması ve istikrarlı bir büyüme elde edebilmeleri için finansmana erişimlerini de kolaylaştırıyor.

 

Bu yönde maddi teminatsız kredi ve özel finansman paketleri geliştiren TEB, Kadın Patrona Özel EBRD Kredisi, KGF Kadın Patron Destek Kredisi, Altın Teminatlı Kredi, Kadın Bankacılığı Masraf Paketi, Kadın Bankacılığı Ürün Paketi gibi avantajlı bankacılık hizmetlerinin biraraya getirildiği özel masraf paketleri sunuyor.

 

 

 

 

 

 

216 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5611
EURO 4,0089
BIST 96.406
ALTIN 144,1489

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle