Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

TBMM’den Müftüye nikah yetkisine onay

| 19 Ekim 2017 | Genel, Güncel, Tüm Manşetler, Üst Manşet

 

  Müftülere nikah yetkisi tanıyan kanun tasarısının ilgili maddesi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.

 Sözlü beyanla doğum bildirimi  yapılabilecek..

TBMM’deki “Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” görüşmelerinde şu ana kadar 20 madde onaylandı.

Tartışmalı yasa tasarısı, doğum bildirimlerine yönelik değişiklikleri de kapsıyor. Yasa tasarısının 5’inci maddesinin dördüncü fıkrasına göre, sağlık personelinin takibi dışında doğan çocukların doğum bildirimleri nüfus memurluklarına sözlü beyanla yapılabilecek.
Aynı zamanda doğum bildiriminde veli, vasi, kayyımın bulunmaması durumunda çocuğun büyükanne, büyükbaba ya da ergin kardeşleri veya çocuğu yanında bulunduranlar doğum bildirimi yapması sağlanıyor.

Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı”, müftü nikahına onay vermesi ve doğum bildirimine eklenen maddeler nedeniyle tartışma başlattı.
Başta kadın örgütleri olmak üzere farklı kesimler müftü nikahını laikliğe karşı bulurken, doğum bildirimlerindeki değişikliğin kız çocuklarına yönelik taciz, tecavüz ve erken evlendirme vakalarına karşı mücadeleye büyük zarar vereceği görüşünde.

75 Kez Görüntülendi.
Etiketler: , , , ,

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7855
EURO 4,6720
BIST $10.053
ALTIN 162,2271

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle