Hoşgeldiniz  

Tarihi Küçüksu Çayırı Şenlendi

admin | 09 Ekim 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beykoz’u ziyaretinde ihyasıiçin talimat verdiği Tarihi Küçüksu Çayırı geçmişteki canlı günlerine yeniden kavuştu.
Osmanlı döneminin gözde mesire alanlarından, yakın tarihe kadar ilçenin renkli sosyal alanlarından biri olan Tarihi Küçüksu Mesiresi, İBB ve Beykoz Belediyesi tarafından yürütülen projeyle İstanbul’akazandırıldı.
Boğaziçi (15 Temmuz Şehitler Köprüsü) ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinininşaatları sırasında şantiye alanı olarak kullanılan ve yeşil dokusu büyük oranda zarar gören Küçüksu Mesiresi doğal ve tarihi yapısına uygun olarak düzenlendi.
Tarihi mekânda yapılan, yeşil alan, park ve yürüyüş yollarının ardından İstanbul ve Beykozlular mesireye gelmeye başladı. Aileleri ve çocuklarıyla dinlenmek, yürüyüş ve spor yapmak için alana gelen vatandaşlar renkli görüntüler oluşturuyor.
Yemyeşil dokusuyla ziyaretçilerini bekliyor
Boğaziçi kıyısında,hemen yanındaki Küçüksu Kasrı ve Mihrişah Valide Sultan Camisi’yle ve yemyeşil dokusuyla ziyaretçilerine gülümseyen mesireilçenin uğrak noktalarından biri haline geldi. Tarihi mesirede geçmişteki gibi mısır kazanları kaynıyor.
Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “İlçemize kazandırılması için daha önce girişimlerde bulunduğumuz Tarihi Küçüksu Mesiresi Cumhurbaşkanımızın teveccühleriyle yeniden hayat buldu. Tarihi, doğayı ve ilçemizin güzelliklerini yaşamak isteyen herkesi mesiremize bekliyoruz” dedi.

147 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle