Hoşgeldiniz  

Start-in Bodrum Nisan’da başlıyor

admin | 27 Mart 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

 

Dünyanın Bodrum’a olan ilgisini daha da artırmak ve ekonomik dinamikleri canlı tutmak amacıyla 20-22 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan “Start-in Bodrum” projesi öncesi basın toplantısı düzenlendi.

 

Bodrum’un ekonomisine ve gelişimine yön vermek, gerek yerli-yabancı turistlerin gerek ise girişimci ve yatırımcıların ilgisini Bodrum’a çekmek ve genç, sürdürülebilir bir eko-sistem kurmak adına hazırlanan Start-in Bodrum projesi basına tanıtıldı. Bodrum Belediye A.Ş. Trafo Bodrum Cafe’deyapılan toplantıya; Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Start-in Bodrum Proje Sorumluları Sibel Tunalı ile GertKroon, Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt ve BODER Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Faruk Dengiz ile Kerem Özyurt katıldı.

 

Proje hakkında bilgi veren Sibel Tunalı, “Bugün buradayız çünkü 20-21-22 Nisan tarihlerinde Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Herodot Kültür Merkezi’nde Start-in Bodrum etkinliğini gerçekleştiriyoruz. Start-in Bodrum, Bodrum’un ekonomisini canlandırmak, Bodrum’a girişimcileri, yatırımcıları ve öğrencileri davet etmek için düzenlenen bir etkinlik. Cuma günü program, başkanımızın açılış konuşması ile başlıyor sonra da öğrencilere Bodrum’un daha iyi ilerlemesi için, Bodrum’a daha güzel fikirlerin gelebilmesi için 3 tane sorun veriliyor. Bunlardan bir tanesi turizm, ulaşım ve geri dönüşüm.

Cumartesi günü ise bütün gün öğrenciler 3’erli 4’erli gruplar halinde bu sorunlar üzerinde çalışıyorlar. Pazar günü bir sunum hazırlıyorlar ve birinci, ikinci, üçüncü güzel fikir, güzel proje ödüllendiriliyor. Pazartesi de Türkiye’nin her yanından gelen öğrencilerin Bodrum’da kalabilmelerini sağlamak için bir kariyer günü düzenliyoruz. Bitez Belediye Cafe’de işverenler ve Bodrum’un yatırımcılarını, öğrencilerile tanıştırıyoruz. Bu etkinlikleri senede iki kere yapmayı planlıyoruz. İkincisi ise sağlık olabilir diye düşünüyoruz. Bodrum’a yeni yatırımcılar, girişimciler ve öğrenciler gelsin istiyoruz” dedi.

110 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle