Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

Söke Çayı Projesi’nde Yıkımın İkinci Etabı Başladı

admin | 27 Temmuz 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

  • Söke Çayı Projesi’nde Yıkımın İkinci Etabı Başladı
  • Yıkımı Yapılan Dükkanların Zemin Tabiyeleri ve Otoparkların Yıkımına Başlanıldı

 

Söke Çayı üzerinde yıkım heyecanı yeniden başladı. Geçtiğimiz Şubat ayında Söke Belediyesi tarafından çay üstü dükkânlarının yıkılmasından sonra, dükkanlardan geri kalan zemin beton ile otoparkların yıkımına yüklenici firma tarafından başlanıldı.

Söke Belediyesi tarafından Söke çayı üzerinde bulunan otopark ve dükkan tabiyelerinin hurda karşılığı yıkım işi ihalesi açık arttırma usulü ile yapılmıştı. Yüklenici Bülent Demirtaş’ta 155 Bin TL bedelle kalan ihalenin ardından, yer teslimi firmaya 20 gün kadar önce teslim edilmişti. İhale bedelini ödeyen yüklenici firma Söke çayı üzerini tamamen boşaltacak tıkım işlemine başlarken, ihaleye göre işi 60 takvim gününde Söke Belediyesi’ne teslim etmesi gerekiyor. Yapılacak yıkım işleminde çay üstü dükkanlarının yıkımından sonra kalan zemin betonu ile otoparklar başta olmak üzere, tabiyelerin alt kısmında bulunan fore kazıkların da temizlenmesini içeriyor. İkinci etap yıkım çalışması yaklaşık 500 metrelik uzunluğu kapsıyor.

Söke’de son 15-20 yıldır gündemde olan, yerel seçimlerde hemen hemen tüm başkan adaylarının vaatleri arasında yer bulan çay üstü dükkanlarının yıkımı Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran tarafından gerçekleştirilebildi. Söke Çayı Islah ve Çevre Düzenlemesi projesinin ilk adımı olarak görülen çay üstü dükkanlarının yıkımının ardından, çay üzerini tamamen boşaltacak olan yıkımın başlanması yeniden bir heyecan yarattı. Çay üstünün tamamen yıkımı ve temizlenmesinin ardından Söke Çayı DSİ’ye devredilecek. DSİ çevre düzenleme ve ıslah çalışmalarına başlayacak.

89 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7912
EURO 4,6641
BIST $9.838
ALTIN 162,0648

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle