Hoşgeldiniz  

SÖKE BELEDİYESİ’NDEN DSİ’YE ZİYARET; GÜNDEM SÖKE ÇAYI PROJESİ

admin | 20 Eylül 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Söke Belediyesi, Söke Çayı Islah Projesi ile ilgili olarak Devlet Su İşleri (DSİ) Bölge Müdürlüğü’ne ziyaret etti. DSİ 21. Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta’ya yapılan ziyarette; Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran beraberinde Başkan Yarımcısı Mine Aşçı ve Genel Koordinatör Süleyman Çakmak bulundu.

Söke çayı üzerinde bulunan dükkanlar, dükkanların zemin betonu ve otoparkların yıkımı ile kendi sorumluluğunu yerine getiren Söke Belediyesi, yakın zamanda Söke Çayı’nı DSİ’ye devredecek. İstinat duvarları ile zemin betonu gibi ıslah çalışmasını yapacak DSİ’nin, Söke Çayı çalışmalarını yatırım programına alması için yapılan görüşmelerin oldukça olumlu geçtiği belirtildi. Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran Söke’nin önünü açacak dev projelerden biri olan Söke Çayı Islah ve Çevre Düzenleme Projesi’nin önemini bir kez daha vurguladıklarını belirterek; “Çayın özellikle kent merkezinden geçen kısmının öncelikli olarak ele alınmasının gerekli olduğunu Bölge Müdürümüze ilettik” dedi.

DSİ 21. Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta’nın Söke Çayı Projesi’nin 2017’nin son çeyreği yatırım programına alınması için elinden geleni yapacağını söylediği ifade edildi. Ziyarette projenin hayata geçmesi için kurumlar arasındaki bürokratik çalışmaların hızlandırılması anlamında karşılıklı görüş birliğine varıldığı belirtildi.

80 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,8247
EURO 4,6772
BIST $11.806
ALTIN 163,7477

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle