Hoşgeldiniz  

Sivas katliamında hayatını kaybedenler Belediye Meclisi’nde anıldı

admin | 03 Temmuz 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Sivas Madımak katliamında hayatını kaybedenler, katliamın 25’inci yılında Maltepe Belediye Meclis’inde anıldı.

Maltepe Belediye Meclisi’nin temmuz ayı olağan toplantılarının ilk oturumu, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç başkanlığında gerçekleştirildi. Başkan Kılıç, 24 Haziran’da Türkiye demokrasi tarihi için çok önemli bir seçimi geride bıraktıklarını belirterek, “Seçimler genel itibariyle huzur içinde geçmiştir. Adaylarımız Türkiye’nin dört bir yanını dolaşarak kendilerini halka anlatmıştır. Sandıktan çıkan sonuçlara göre başta CumhurbaşkanımızRecep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm yarışmacıları, siyasi aktörleri ve liderleri bir kere daha kutluyorum.  Bunun ülkemize huzur, barış, birleştirmeyi,buluşmayı getirmesini temenni ediyorum”dedi.

SİVAS VE BAŞBAĞLAR KATLİAMLARI KINANDI

2 Temmuz 1993’de meydana gelenSivas katliamının 25’inciyıldönümü nedeniyle katliamı bir kez daha lanetleyen Kılıç, “Orada kaybettiğimiz canlarımızın önünde bir kere daha saygıyla eğiliyoruz.Sadece orası değil birkaç gün sonra, 5 Temmuz 1993’de Erzincan Başbağlar’da aynı elim olayı yaşadık. Bir köyün nasıl hunharca katledildiğini toplum ve insanlık olarak gördük. Başbağlar şehitlerini, Sivas şehitlerini, tüm demokrasi şehitlerini bir kere daha saygıyla anıyorum. Ümit ediyorum ülkemiz bir daha bu olaylara asla izin vermeyecek. Birlikteliğe ihtiyacımız olduğu bu dönemde sandıkların ve seçimlerin gelip geçici olduğundan yola çıkarak, birlik ve beraberliğin daha önemli olduğunu ifade ediyorum” diye konuştu.

CHP GRUBU KATLİAMLARI KINADI

Daha sonra söz alan CHP Grup Başkanvekili Özgür Aksoy da, Sivas ve Başbağlar katliamı ile 11 Temmuz 1995’de Bosna-Hersek’in Srebrenitsa kentinde yaşanan Srebrenitsa katliamında yaşamlarını yitirenleri, saygı ve rahmetle andı.

297 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle