Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

Semt merkezleri yenileniyor

admin | 20 Kasım 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Video Galeri, Yerel Haberler


Bayraklı Belediyesi 24 mahallede bulunan 28 semt merkezini yeniliyor. Yıl boyu binlerce kişinin faydalandığı Osmangazi, Cengizhan, Alparslan, Adalet, Fuat Edip Baksı ve Mansuroğlu Mahalleri’ndeki semt merkezleri artık yeni yerlerinde daha fazla kişiye hizmet verecek.

İzmir’de Bayraklı Belediyesi vatandaşların ücretsiz kurslardan yararlanarak hobi kazanması, boş zamanlarını değerlendirmesi ve meslek sahibi olması için kurulan semt merkezi sayısını kısa sürede 28’e çıkardı. Her yıl binlerce kişinin yararlandığı semt merkezlerinde özellikle kadınlar düzenlenen çeşitli kurslara katılıyor. Kadınlar, yaptıkları el emeği göz nuru ürünleri düzenlenen kermeslerde satarak ev bütçelerine katkı sağlıyor. Çok amaçlı kullanılan semt merkezlerinde kimi zaman sağlık konularında da seminerler düzenlenerek vatandaşlar bilgilendiriliyor. Yine buralar küçük nişan, kına gibi organizasyonlara ev sahipliği yapıyor.

TALEP ÇOK YOĞUN

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, semt merkezlerine yoğun bir ilginin olduğunu belirterek, “Semt merkezlerimizin özellikle ev hanımlarımızın uğrak yeri haline geldi. Buralarda farklı yaş grupları için çeşitli kurslar düzenliyoruz. Ev hanımları buradaki kurslara katılarak meslek sahibi oluyor. Ürettiklerini satarak ev bütçelerine katkı sağlıyorlar. Merkezlerimiz belediyemizin bir şubesi gibi çalışıyor. Hemşehrilerimiz her türlü şikayetlerini, görüşlerini iletiyor. Bunların hepsi arkadaşlarımız tarafından ilgili birimlerimize iletiliyor. Semt merkezlerimizi daha çok kişiye ulaşması için yeniliyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımıza başladı. Herkesi bekliyoruz” dedi.

BAY_1032
BAY_1135
BAY_9196
BAY_9205
IMG_5125
IMG_7247
35 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7912
EURO 4,6641
BIST $10.255
ALTIN 162,0648

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle