Hoşgeldiniz  

Seçilmek İçin Rol Kestiler

admin | 04 Kasım 2017 | Etkinlik, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Belediye Şehir Tiyarosunun  Seçmeleri Yapıldı

Çankırı Belediyesi  kültürel etkinlikliler kapsamında “Şehir Tiyatrosu” için oyuncu seçmelerini yaptı. Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde gerçekleştirilen seçmeler sonunda ilk ona girmeyi başaran tiyatro gönüllüleri,  Belediye Şehir Tiyarosu ekibine katıldı.

Çankırı Belediyesi bünyesinde üç yıl önce kurulan Şehir Tiyatrosu, yeni sezonda ekibini güçlendirdi. 25 kişiden oluşan oyuncu kadrosuna dahil olabilmek için başvuru yapan 68 kişiden 45’i ön elemeyi geçti. Jüri üyelerinin işini zorlaştıran yeni yetenekler, seçmelerde performansları ile göz doldurdu. Katılımcılar, ilk ona girebilmek için adeta birbirleri ile yarışarak rol kesti. Katılımcılar, kendi hazırladıkları tiplemeler ve jürinin belirlediği monolog üzerinden yeteneklerini gösterdi. Seçmelerde ilk ona girenlerin kayıt yaptırmaması durumunda yedek oyunculardan sıra ile alım yapılabilecek.

Belediye Başkanı İrfan Dinç, seçmelere katılan herkese başarılar dileyerek Çankırı’da her yaş grubundan insanın şehir tiyatrolarına dahil olabilmek için gösterdiği çabayı takdir ile karşıladıklarını belirtti. Dinç, “Çankırı; tarih, kültür ve sanat şehridir. Bu şeçmelere katılımın yüksek olması da bunun en büyük kanıtıdır.” dedi.

Jürinin; sahne hakimiyeti, diksiyon, özgünlük, metine hazırlanış, jest ve mimikler olmak üzere beş kategoride yaptığı değerlendirme sonucunda ilk on belirlendi. Seçmeleri geçenler, Şehir Tiyarosu ekibince sahnelenecek oyunlarda rolleri paylaşacak. Kazananlar ise şöyle:

 1. Hasan Dursun Çelik 33
 2. Feyza Kına 66
 3. Neslihan Bektaş 00
 4. Betül Bekel 33
 5. Hilal Çor 00
 6. Hüseyin Çil 33
 7. Ramazan Atalay 66
 8. Meryem Nur Kibar 00
 9. Meryem Altunbey 33
 10. Ayşen Akdemir 33

85 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,8101
EURO 4,6578
BIST $11.896
ALTIN 163,2647

Son Yorumlar

  Arşivler

  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle