Hoşgeldiniz  

ŞATO’DA YAYLI ÇALGILARI ÖĞRENDİLER

admin | 07 Nisan 2019 | eğitim, Genel, Güncel, Manşet, Üst Manşet, Yerel Yönetimler


Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu ve Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı iş birliği ile ilkokul öğrencilerine müzik aletlerini tanıtıyor. Geçtiğimiz ay başlatılan proje ile her ayın ilk Cuma günü düzenlenen Şatoda Çalgılarla Tanışma Atölyesi yoğun ilgi ile devam ediyor.

İlköğretim öğrencilerinin enstrümanları tanıması ve müziğe ilgilerini arttırmak amacıyla başlayan Şatoda Çalgılarla Tanışma Atölyesi’ne bu ay Cevat Ünügür İlköğretim Okulu 3’üncü sınıf öğrencileri katıldı. Atölyede Prof. Burcu Yazıcı’nın anlatımı ile yaylı çalgılar 22 çocuğa anlatıldı. Keman sanatçıları Duygu Kömür ve Azra Kaya, viyola sanatçısı Öykü Güneç ile viyolonsel sanatçısı Ezgi Özütürk’ün de katılımıyla çocuklar enstrümanların seslerindeki farkları dinleyerek öğrendi. Öğrenciler, Mozart, Brahms gibi ünlü bestecilerin eserlerinin yanında sevdikleri çizgi film ve animasyon müziklerini de dinlediler.

İlköğretim okullarının atölyeye 0222 300 00 15-16 numaralı telefonları arayarak kayıt yaptırabileceğini belirten Masal Şatosu yetkilileri, çocukları ve öğretmenlerini çalgılarla tanışmaya beklediklerini ifade ettiler.

54 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
EN SON HABERLER
© 2007 SİNEMA YAPIM TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle