Hoşgeldiniz  

Sağlıklı dişler, mutlu çocuklar

admin | 12 Aralık 2017 | Genel, Sağlık, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Karabağlar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçede bulunan Eskiizmir ve Uluğbey İlkokulu ana sınıfı öğrencilerine aileleriyle birlikte uygulamalı bilgilendirme yaptı. Diş bakımı öneminin küçük yaşlarda başladığına dikkat çeken sağlık birimi ekipleri, günde 2 kez dişlerin fırçalanması gerektiğinin altını çizdi.

 

Sağlık İşleri Müdürü Emire Çalışır tarafından iki okulda yapılan bilgilendirme toplantılarında slayt gösterilerine de yer verildi. Toplantılarda dişlere neyin zarar verdiği ve nelere dikkat edilmesi gerektiği anlatıldı. Dişlerin sağlıklı olması için dişleri güçlendiren besinleri de anlatan Çalışır,  “Günde 2 kez diş fırçalayınız. Yılda da 2 kez diş doktoruna mutlaka dişlerinizi gösterin” dedi.

 

Uygulamalı eğitim

Konuşmaların ardından çocuklara ve ailelerine yönelik doğru fırçalama teknikleri uygulamalı olarak gösterildi. Etkinlik sonunda Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu imzalı katılım belgelerini alan çocuklara ayrıca çeşitli hediyeler ve diş macunu verilirken,  ailelerine de fırçalama takvimi dağıtıldı. Karabağlar Belediyesi sağlık birimi ekipleri, Mart ayında kontrol amaçlı buluşmaları gerçekleştirmek için tekrar aynı okullara geleceklerini ifade ettiler.

diş toplu (Custom)
IMG_1411 (Custom)
IMG_1418 (Custom)
IMG_1422 (Custom)
IMG_1426 (Custom)
IMG_1443 (Custom)
IMG_1460 (Custom)
IMG_1477 (Custom)
52 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7717
EURO 4,6345
BIST $11.249
ALTIN 162,2710

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle